Новини / Рослинництво     09 травня 2022 15:29

Якість врожаю цього року буде нижчою через брак ресурсів у аграріїв – Микола Сольський

Посівна кампанія 2022, не дивлячись на обставини, відбувається дуже активно. Але сільгоспвиробники стикаються з логістичними проблемами і вимушені економити на базових речах

Не дивлячись на усі форс-мажорні обставини цього року, посівна кампанія у більшості регіонів України триває досить активно. Про це розповів на сьогоднішньому брифінгу міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

«Щоправда, загальні темпи посівної поки десь на третину повільніші, ніж зазвичай. Станом на кінець минулого тижня, було засіяно близько 7 млн ярих культур, що на 25-30% менше, ніж було на початок травня минулими роками. Щоправда, поки виручає погода – весна у цьому році видалась прохолодною, що дало аграріям більше часу на проведення робіт», – сказав міністр.

Втім, за його словами, якість врожаю цього року буде досить низькою. Адже сільськогосподарські підприємства скоротили витрати на базові речі. Так, фінансування придбання посівного матеріалу було скорочено незначною мірою. Більше аграрії економили на гербіцидах, ще більше – придбанні дизельного пального (з останнім ситуація взагалі критична).

Читайте такожЯкщо порти не будуть розблоковані, у липні на світовому ринку почнеться паніка – Микола Сольський

Крім того, до складнощів додаються і логістичні проблеми – комендантські години скорочують час на проведення польових робіт, підприємства обмежені у можливостях залучення робочої сили. Особливо критичними є питання зберігання пального, бракує потужностей зі зберігання зерна через великі перехідні залишки на ринку через блокування чорноморських портів.

Також, як розповів Микола Сольський, змінилась структура ярих посівів. Аграрії віддають перевагу культурам які або менш витратні при культивації, або є більш маржинальними. Наприклад, наразі вже можна сказати, що площі під кукурудзою були зменшені на користь ярої пшениці (яка потребує менших витрат) чи соняшника та сої, які за меншої врожайності дають вищі прибутки виробникам.

Нагадаємо, що Президент підписав Закон про ОВК та розвиток гідротехнічної меліорації земель.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також