Новини    29 серпня 2017 09:44

В Україні з’являться зернові порти


За 10-15 років в Україні можуть з’явитися морські порти, що спеціалізуватимуться виключно на перевалці зернових. Найімовірніше, основними тут можуть стати порти «Южний», Миколаївський, «Чорноморськ» і Одеський.

Такий розвиток подій передбачає керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс, повідомляє AgroPolit.com.

«Я за те, щоб були великі потужності терміналів у портах, і щоб ринок був контрольованим. Розвиток повинен бути більш планованим і централізованим», – каже Вецкаганс.

Утім, про специфікацію українських портів у частині зернових варто говорити не раніше, ніж у перспективі 10-15 років. За цей час треба провести стратегічне планування, побудувати термінали й підготувати акваторії, забезпечити логістику, переорієнтувавши транспортні напрямки.

Нині на різних стадіях в Україні є 36 проектів будівництва зернових терміналів, з яких 10-12 реалізуються. Їхня потужність — 100 млн тонн. Хоча перевалка зерновими зростає (+20% проросту за рік), її вартість зменшується.

Напередодні Росія перекрила рух суден у Керченській протоці до 30 серпня. У зв’язку з цим азовські порти недорахуються прибутку від перевалки, а вантажовідправники витратять додаткові кошти за доставку зерна.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...