Новини / Фінанси     20 грудня 2022 09:01

Як сплачуватимуть податки ФОП у 2023 році


Підприємці зможуть відмовитися від виплат ЄСВ на період воєнного стану. Однак нарахування страхового стажу у цьому випадку також буде заморожено.

Про це пише видання delo.ua.

Війна та падіння ВВП змусили керівництво запровадити низку пільг для фізосіб-підприємців. Також було оптимізовано систему оподаткування з урахуванням воєнного часу. Ліміти річного доходу та розмір ЄСВ безпосередньо корелюють з мінімалкою та прожитковим мінімумом для тих, хто втратив працездатність.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

У зв’язку з тим, що ці показники у 2023 році переглядатися не будуть, ліміти річного доходу та ЄСВ залишаться на рівні 6700 грн та 2684 грн. Не зміниться і сума єдиного податку, який для ФОПів 1 групи, як і раніше, становить 10% від ПМ або 286,4 грн. Для ФОПів другої категорії показник обчислюється від розміру мінімалки, тобто 20% від 6700 грн або 1340 грн.

Щодо фізосіб-підприємців третьої групи, то у 2023 році вони платитимуть 5% від суми доходів для неплатників ПДВ, 3% від суми доходів для платників ПДВ, спеціальні 2% для неплатників ПДВ на час дії воєнного стану. Діапазон єдиного соціального внеску становитиме від 1474 грн до 22110 грн. При цьому ставка ЄСВ за себе для підприємств дорівнюватиме 4 422 грн за кожен квартал 2023 року.

Нагадаємо, відповідно до змін у законодавстві, ФОП може відмовитися від сплати ЄСВ у період воєнного стану. Але й нарахування страхового стажу (для виходу на пенсію) також буде зупинено. У 2023 році мінімальний термін страхового стажу буде збільшено до 30 років.

Читайте також: Голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев сказав про те, чого слід очікувати платникам податків наступного, 2023 року.

Нагадаємо, в Україні з наступного, 2023 року, запроваджують нову декларацію про доходи та майнове становище. Стало відомо, що зміни стосуватимуться підприємців. Вони мають вносити більше інформації. Для декларантів також буде додано інструкцію щодо заповнення.

Приват24 додав новий функціонал для підприємців – сплату єдиного податку та інших бюджетних платежів.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає добровільну відмову бізнесу від спрощеної системи оподаткування.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також