Новини / Інвестиції     16 листопада 2022 14:18

Як правильно інвестувати гроші у молочні ферми: поради експерта


Лектор з молочного скотарства кількох університетів, в тому числі закордонних, співзасновник і керівник проєктів American Dairy Technology Іон Морару розповів, які інвестиції у молочному скотарстві є ефективними.

Про це пише видання agronews.ua.

ТОП-6 —  у що варто інвестувати:

  • в генетику та правильну селекційну роботу в американській системі оцінок, а що стосується породи, то тільки Голштин і саме селекції США;
  • в правильне управління персоналом – наразі найслабшу ланку у виробництві молока. Буде добре, коли ви добре організуєте для працівників правильні умови для реалізації їх функцій, зможете контролювати їх виконання, а працівники будуть розуміти, за що працюють і за що відповідають;
  • в крос (тунельну) вентиляцію, особливо якщо ви хочете доїти багато рентабельного молока;
  • у найбезпечнішу і найкомфортнішу підстилку для корів — у пісок;
  • в резервуари для накопичення води, це наразі дуже актуально для України;
  • у використання смаженої сої у годівлі корів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Також, на думку експерта, доречно інвестувати у правильне вирощування телят: індивідуальне утримання, випоювання з відра, випоювання молоком, а не замінником та виготовлення гранули власного виробництва, бо це важливі моменти технології і саме в них треба інвестувати.

Нагадаємо, через знеструмлення виробників та переробників молочних продуктів внаслідок обстрілів та планові відключення задля економії електроенергії, порушено основні виробничі процеси молокопереробних підприємств. Це може призвести до скорочення виробничих потужностей та дефіциту товарів.

Також виробники просять скасувати заборону на приймання молока від населення під час війни. Якщо заборонити заводам приймати молоко від населення зараз, це створить величезний дефіцит сировини і помітне її здорожчання. В результаті ми побачимо ще дорожчі молокопродукти на полицях.

Ціни на молоко зростають по всьому світу, оскільки війна в Україні загрожує постачанням кормів і добрив для корів.

В Україні надалі також очікується зростання цін на молоко. Підтримку його вартості створює попит зі сторони переробників, зокрема сироробів, та сезонне скорочення виробництва молока.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також