Новини / Політика     06 грудня 2019 10:06

Як малому фермеру вийти на зовнішні ринки: уряд пропонує ефективні інструменти

Для того щоб малий сільгоспвиробник міг експортувати свою продукцію, Мінекономіки розпочало реалізацію кількох інформаційних і навчальних проєктів, беручи участь в яких, фермери абсолютно безкоштовно отримують нові знання, а також відповіді на всі запитання, що стосуються агроринку.

Про це в ефірі  Agro FM розповіла заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Інна Мєтєлєва.

Чи може звичайний фермер пробитися зі своєю продукцією за кордон? «Так!» – стверджує Інна Мєтєлєва, наголошуючи, що найбільше цьому сприяє участь у різноманітних заходах – форумах, виставках, презентаціях, оскільки на них з’їжджаються ті, хто безпосередньо може стати потенційним партнером.

Читайте: Галицькі кавуни: кейс фермера з Прикарпаття

Умови виходу на експортні ринки

Заступниця міністра назвала дві основні умови для виходу сільгоспвиробників на зовнішні ринки:

  • треба  працювати в легальній площині – це основний момент;
  • необхідно дотримуватися стандартів.

Інна Мєтєлєва розповіла, що сьогодні у фермера, який розуміє, на який ринок він хоче зайти, є багато можливостей.

Проєкти для фермерів

Серед інструментів, які пропонує уряд, –  проєкт «Агротрейд», за яким аграрії можуть звернутися й отримати повну підтримку щодо вимог ринку, очікувань споживачів, мит, усього супроводу, який необхідний для постачання продукції на експорт.

«Сьогодні, навіть тільки починаючи виробляти щось, можна безкоштовно отримувати повний цикл підтримки і вже розуміти з фокусом, куди ти йдеш», – відзначила заступниця міністра.

На рівні державного фонду підтримки фермерських господарств Мінекономіки розпочало реалізацію проєкту фермерського хабу. Взяти участь у ньому можуть усі, хто є фермерами, або бажають ними стати.

Проєкт передбачає 50 навчальних дистанційних курсів, а яких фермери можуть отримати знання за напрямами:

  • технології,
  • бізнес-планування,
  • експортні ринки.

«Тобто, за повним спектром усіх необхідних знань, які сьогодні необхідні фермеру, щоб бути самодостатнім, самозабезпеченим і розуміти, як він працює і куди він рухається», – уточнила Інна Мєтєлєва.

Landlord раніше повідомляв про те, що програми державної підтримки у 2020 році будуть спрямовані насамперед на малих і середніх фермерів.

Читайте також