Новини / Політика     06 грудня 2019 09:19

Держпідтримка фермерів: уряд кардинально змінює підхід

У 2020 році, розподіляючи кошти на програми держпідтримки сільгоспвиробників, уряд керуватиметься не соціальними критеріями, а економічною доцільністю. При цьому бюджетні кошти будуть спрямовані насамперед на малих і середніх фермерів.

Про це в ефірі  Agro FM розповіла заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Інна Мєтєлєва.

Інна Мєтєлєва підтвердила, що в бюджеті на програми державної підтримки аграріїв закладено 4 млрд грн, і вони будуть спрямовані, в першу чергу, на малих сільгоспвиробників, при цьому підхід  до розподілу коштів буде кардинально змінено.

«На сьогодні ми збираємо пропозиції від аграрних асоціацій з обґрунтуваннями, тому що ми хочемо змінити філософію надання фінансової підтримки  –  перевести її із соціальної в економічну площину», – розповіла заступниця міністра.

Читайте: Посуха «спалила» озимі: Черкащина рахує збитки

За словами Інни Мєтєлєвої, кошти спрямовуватимуться на ті проєкти і програми, які будуть збільшувати виробництво продукції, створювати робочі місця, збільшувати експортну складову.

«Державна підтримка буде можливо за тими ж програмами, але підходи до напрямів цієї підтримки будуть з фокусом не на соціальну складову (тобто не для того, щоб вирішити проблеми тих, кому важко), а буде стимулом, щоб посилити слабших і щоб запрацювала економіка», – пояснила Інна Мєтєлєва.

Для держави це важливо, оскільки такий підхід впливатиме на зайнятість населення та на податкову базу.

«Тобто, ці гроші будуть повертатися в економіку, але іншими шляхами», – підкреслила Інна Мєтєлєва.

Landlord раніше повідомляв про те, що питання визначення конкретних програм і обсягів державної допомоги сільгоспвиробникам Мінекономіки має обговорити спільно з галузевими асоціаціями. Остаточні рішення прийматимуться на початку нового року, а наразі в аграріїв є можливість вносити свої пропозиції.

Читайте також