Новини / Кейси     05 грудня 2019 13:58

Галицькі кавуни: кейс фермера з Прикарпаття

Фермер Богдан Лутчин вирощує ремонтантну полуницю, але цьогоріч ще й посіяв кавуни. На диво, вони змогли скласти конкуренцію херсонським і за величиною, і за смаковими якостями.

Про перший кавуновий досвід фермера з Івано-Франківщини розповідає видання «Галичина».  Богдан Лутчин, керівник фермерського господарства «Беррі Прикарпаття», спеціалізується на вирощуванні полуниці у теплицях з 2014 року. Вже має добрий досвід та ринок збуту свіжих ягід.

Однак цьогоріч фермер почав експериментувати з кавунами. Здавалося б великі смугасті ягоди –  південна культура, і на продаж кавуни належної якості не виростиш у інших регіонах України.  Проте досвід Богдана Лутчина говорить про інше.

Його експеримент почався так: коли на одній з ділянок у теплиці полуниця відродила (плантація дає врожаї максимум три роки), фермер не прибрав систему поливу, а  засадив звільнену землю кавунами. Це було всього 10 соток. На диво, смугасті виросли не малими, як зазвичай у прикарпатських селах, а великими та солодкими – не гірші за знамениті херсонські. За смаковими якостями навіть кращі, вважає сам власник тепличного господарства.

Фермер поділився секретами свого успіху:

  1. Молоді паростки кавунів підживив селітрою, як порадили досвідчені колеги з Херсонщини. Це для того, щоб потім кущі належно росли і дали урожай з великими плодами. Адже крупні кавуни можуть вирости лише на добре розвинених кущах.
  2. Свої кавуни Богдан Лутчин постійно поливав, і каже, що пересвідчився: баштанні у їхньому регіоні ростуть дрібними саме через брак поливу.
  3. За два тижні до збору врожаю слід припинити полив, щоб урожай став солодшим.
  4. Брати для вирощування на Прикарпатті слід ранні сорти кавунів – вони краще дозрівають, і шкурка в плодів тонша.

Кавуни в Богдана Лутчина дозріли якраз тоді, коли херсонські вже відійшли. Він зі своїми баштанними заповнив спорожнілу нішу на ринку. У наступному  році фермер хоче збільшити площі під теплицями і, крім полуниці, розгорнути плантацію кавунів на пів гектара.

Читайте: Ананаси, інжир, фейхоа, папайя – 40 тис. екзотів вирощує фермер на Київщині

До речі, теплиці в господарстві «Беррі Прикарпаття» не традиційні а іспанського типу. Вони не закриті плівкою наглухо, відкриті знизу (до метра заввишки) по всій довжині. Також відкриті вхід та вихід. У теплицях такого типу повітря циркулює, температура надмірно не підвищується.

Як повідомляв Landlord раніше, фермер на Запоріжжі вирощує фрукти-гіганти.

Читайте також