Новини / Логістика     04 грудня 2022 19:27

Grain from Ukraine: до Ефіопії доправлено 25 тис. тонн української пшениці

Мета продовольчої програми – врятувати від голоду щонайменше 5 мільйонів людей до кінця весни 2023 року.

3 грудня до Ефіопії прибуло перше судно в межах української гуманітарної програми Grain from Ukraine. До порту Дорале доправлено 25 тис. тонн української пшениці.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Grain from Ukraine – продовольча програма, ініційована Президентом України Володимиром Зеленським. Вона покликана запобігти голоду в найбідніших країнах Африки та Азії, а також підтримати вітчизняних аграріїв. Суть гуманітарної ініціативи полягає у закупівлі країнами-учасниками проекту агропродукції в українських виробників та передача її країнам, що цього найбільше потребують.

Програма реалізується в партнерстві з Всесвітньою продовольчою програмою ООН (World Food Program) та за координації Керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака.

Мета продовольчої програми – врятувати від голоду щонайменше 5 мільйонів людей до кінця весни 2023 року.

Наразі, до реалізації продовольчої ініціативи долучилися понад 30 країн і міжнародних організацій. На її реалізацію залучено понад 180 млн доларів США.

Нагадаємо, АТ “Укрзалізниця”, за оперативними даними, у листопаді навантажила 2 млн 518 тис. т зернових вантажів, що на 619 тис. т менше, ніж за попередній місяць. Частка зернових у загальному навантаженні скоротилася до 25,8%.

Раніше Міністерство інфраструктури України погодилося з пропозицією “Укрзалізниці” про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%.

Натомість у червні та липні “Агропросперіс” закупив 20 зерновозів TAD AGRO 55-3.

Попри всі заходи з покращення зернової логістики, весь об’єм зернових та олійних вивезти у бажані терміни не вдасться. Експорт буде розтягнений у часі, тому потрібно працювати над можливостями довгострокового зберігання продукції. По це заявив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також