Новини    29 серпня 2022 17:01

Fitch Ratings підвищило рейтинг УЗ до “СС”

Рейтингова дія не вплинула на самостійну кредитоспроможність УЗ на рівні "CCC"

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) АТ “Укрзалізниця” в іноземній валюті з “C” до “CC”, передає агентство “Інтерфакс-Україна”.

“Рейтингові дії відбулися внаслідок підвищення Fitch суверенних рейтингів України 17 серпня 2022 року до “CC”. Ця рейтингова дія прямо впливає на РДЕ УЗ, оскільки вона вважається пов’язаною з державою компанією”, – йдеться у повідомленні.

Fitch Ratings вказує на те, що стратегічне значення компанії для держави зросло після початку російсько-української війни у ​​лютому 2022 року. Стимул уряду підтримувати УЗ залишається високим, держава надає безповоротні грошові субсидії (10 млрд грн) для підтримки основної операційної діяльності компанії.

Рейтингова дія не вплинула на самостійну кредитоспроможність УЗ на рівні “CCC”.

Рейтинги єврооблігацій УЗ відповідають довгостроковому РДЕ в іноземній валюті. Fitch уточнює, що єврооблігації становили 75% боргу ЄС на кінець 2021 року.

Нагадаємо, АТ “Укрзалізниця” з 1 серпня, оголосила про впровадження конвенцій на вантажні перевезення у чотирьох напрямках до країн Європи.

З початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України Укрзалізниця збільшила кількість візків для перестановки рухомого складу на колію стандарту 1435 мм майже у 10 разів. 

6 липня “Укрзалізниця” провела аукціони з розподілу зерновозів, що прямуватимуть на експорт. Ставки на торгах стали рекордними і сягнули 20,5 тис. грн/добу. Як розраховується термін використання вагона, за який сплачує клієнт, та що саме спричинило ажіотажний попит на експортні перевезення розповів заступник директора департаменту комерційної роботи АТ “Укрзалізниця” Валерій Ткачов.

У лютому міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило прогноз довгострокового рейтингу дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній валюті з “позитивного” на “стабільний” і підтвердило РДЕ на рівні “B”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...