Новини / Аналітика     04 червня 2023 18:37

Філія Бессарабська НІБУЛОН експортувала перший мільйон зерна

Зростання експорту стало можливим завдяки планомірним інвестиціям, які повинні сягнути до $50 млн

З моменту запуску у жовтні 2022 року філія “Бессарабська” компанії “НІБУЛОН” відвантажила на воду більше мільйона зернових, зазначає пресслужба компанії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нині “Бессарабська” демонструє поступове зростання показників.

З січня до травня 2022 року вдалося збільшити експорт на 44% зі 100 тис. тонн до близько 190 тис. тонн на місяць. У планах філії зробити 200 тис. тонн уже в червні,— мовиться у повідомленні.

Читайте також: Попри війну “Нібулон” будує новий термінал на Дунаї

Зростання експорту стало можливим завдяки планомірним інвестиціям, які повинні сягнути до $50 млн та спрямовані як на формування вагомих потужностей зберігання філії, так і переробку зернових на борошно для подальшого експорту продукції з доданою вартістю.

Після реалізації інвестиційного проєкту філія зможе відвантажувати до 60 вагонів збіжжя на добу.

У пресслужбі зауважили, що філія обслуговує інтереси широкого кола малих і середніх агровиробників. Закупівельна діяльність “НІБУЛОН” в інтересах Ізмаїлу охоплює Житомирську, Київську, Сумську, Вінницьку, Черкаську, Полтавську, Дніпропетровську, Кіровоградську, Хмельницьку та Тернопільську областей і, звісно, південь України.

Довідка. До війни компанія “НІБУЛОН” обробляла 82 тис. га землі, володіла і управляла мережею внутрішніх елеваторів і річкових терміналів і сучасним морським терміналом, розташованим у Миколаєві. “НІБУЛОН” експортувала переважно кукурудзу, пшеницю і ячмінь у більш ніж 20 країн світу. Крім того, компанія мала широку лінійку флоту (річковий, морський і змішаний).

Нагадаємо, нарощенню експортних показників в основному сприяло будівництво філії “Бессарабська”, яка стала важливим транспортним хабом. Цьогоріч близько 64% зерна поставлено на глобальний ринок саме завдяки новому підприємству в м. Ізмаїл.

На елеваторах ТОВ СП “НІБУЛОН” для сушіння зерна використовується виключно газ. У компанії зазначили, що на сьогодні ринкова ціна на газ на 55-65% вища ніж влітку, та на 35-45% вища ніж у жовтні минулого року.

“Нібулон” надав свої баржі на початку широкомасштабного вторгнення, щоб зупинити можливий російський вхід у води міста.

Костянтин Хмельницький, заступник генерального директора “НІБУЛОНу” з сільськогосподарського виробництва, на прикладі ситуації в компанії, розмірковує про поточні умови здійснення посівної, очікування від цьогорічного сезону та дає практичні поради, спрямовані на зменшення впливу негативних факторів на врожай.

Компанія “НІБУЛОН” стала учасником нової програми приватного партнерства USAID – US Agency for International Development! Агенція виділяє кошти на підтримку проєкту з будівництва перевантажувального термінала в м. Ізмаїл (Одеська обл.), повідомила пресслужба компанії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також