Новини / Кейси     14 листопада 2019 10:57

Фермери з Приазов’я пропонують скуштувати найдорожчу ікру у світі

Подружжя Мостових заснувало равликову ферму. Слимаків продають на експорт, а гостям пропонують вишукані делікатесні страви.

Про сімейний бізнес фермерів з села Новотроїцького, що в Бердянському районі на Запоріжжі розповідає видання Бердянськ24.

Марина Мостова та її чоловік почали розводити равликів рік тому, у 2018 році. А зараз вже експортують харчових слимаків з Приазов’я до європейських країн, в основному – до Іспанії та Італії. Подружжя вирощує равликів за класичним французьким методом, а також за грецьким та польським.

Крім експорту, подружжя розвиває екотуризм та гастрономічний туризм і пропонує в себе на фермі скуштувати равликів за унікальною рецептурою та найдорожчу у світі ікру з молюсків.

«Ми виготовляємо равликів по-бургундськи, які подаються з класичним бургундським, а також мексиканським соусом. У нас можна скуштувати найдорожчу ікру в світі, яка по своїм якостям превищує навіть ікру білуги. А також печінкові паштети з печінки равликів», – розповіла засновниця ферми Марина Мостова.

На родинній фермі у Приазов’ї можна подивитися, як виводяться та ростуть равлики: від ікри до зрілого молюска.

Як каже Марина Мостова, «усе доводилось робити методом проб та помилок», оскільки равликовий бізнес новий для України, і, крім того, їхня ферма знаходиться у засушливому регіоні. Тож доводиться винаходити та опановувати власні методи вирощування делікатесних слимаків. Фермери претендують на грантову підтримку свого невеликого бізнесу – для купівлі необхідного обладнання.

Читайте: Равликова ферма на Львівщині: фермер розповів про перспективність бізнесу

Родинна ферма Мостових увійшла до Всеукраїнської асоціації виробників равликів «Eco Snail Group» разом з колегами з Києва, Дніпра та Запорізької області. Фермери хочуть заохотити українців ласувати делікатесами з екзотичних молюсків.

Як повідомляв раніше Landlord, на Черкащині з’явилася ферма великих середземноморських равликів.

Читайте також