Новини / Політика     25 листопада 2022 22:34

Фермери України отримають фінансову допомогу від Німеччини


Німеччина підтримає роботу агросектору України, надавши до кінця цього року 9 млн євро на закупівлю генераторів, а також на допомогу у відновленні фермерських господарств, які постраждали від війни.

Про це розповів Міністр сільського господарства ФРН Джем Оздемір під час зустрічі з Міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським, інформує пресслужба Мінагрополітики.

Також, за словами Джема Оздеміра, Німеччина готує спільний проєкт на 5 млн євро для розвитку вітчизняного садівництва.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Микола Сольський своєю чергою зазначив, що цей проєкт є дуже актуальним для України на тлі урядової програми, яка надає можливість отримати грант на розвиток власного садівництва, ягідництва та виноградарства, і яка користується серед фермерів великої популярністю. Так, за п’ять місяців від її запуску погоджено грантів на понад 240 млн грн.

Крім того, міністри обговорили посилення співпраці в реалізації ініціативи Grain from Ukraine. Микола Сольський, користуючись нагодою, подякував Німеччині за те, що вона однією з перших приєдналася до цієї гуманітарної програми та профінансувала транспортування корабля з зерном із України до Ефіопії.

“Багато країн повідомили, що готові брати участь у цій програмі. Це важливо з декількох аспектів. По-перше, це в принципі правильно з точки зору гуманітарних відносин у світі. По-друге, Африка має знати, хто насправді про неї дбає, і через дії якої країни вони страждають. Ми працюємо над тим, щоб робота зернового коридору була продовжена якнайдовше і ми могли увесь час доставляти наше продовольство туди, де це потрібно. І, звісно, будемо вдячні подальшій підтримці від наших партнерів”, – підкреслив Микола Сольський.

Нагадаємо, у Німеччині на провідній світовій виставці з тваринництва EuroTier 2022, що відбулася від 15 до 18 листопада в Ганновері, пройшла фахова Міжнародна конференція “Боротьба за існування українського тваринництва”. На ній учасники  розглянули, якими є широкомасштабні наслідки російської загарбницької війни для тваринництва України та як можна забезпечити стале відновлення.

У Німеччині також презентували План Маршалла для молочної галузі України.

Крім того, Німеччина обіцяє постачити комплекси ППО для захисту портової інфраструктури Одеси.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також