Фермери Молдови висловлюють вимогу до уряду про негайне впровадження стабільного та ефективного механізму обмеження імпорту зернових та олійних культур з України.
Це вказано в заяві асоціації “Сила фермерів” (Forța Fermierilor) від 18 грудня, яку публікує видання Newsmaker.
Представники асоціації наголосили, що 4 жовтня уряд ввів ліцензування імпорту зернових та олійних культур на період дії надзвичайного стану, проте планують скасувати цей режим з 1 січня.
Тому фермери вимагають, щоб уряд негайно впровадив “стабільний та ефективний механізм обмеження імпорту зернових та олійних культур з України, аналогічний тим, що діють у Румунії та Болгарії”.
“Ми знаємо, що компанія Trans Oil має намір імпортувати з України близько 300 тис. т соняшнику. Це знову торкнеться інтересів місцевих фермерів… Звертаємо увагу, що відсутність обмежень на імпорт не лише розбалансує внутрішній ринок, а й поставить під загрозу експорт пшениці, кукурудзи та соняшнику до Румунії, яка неодноразово попереджала нашу країну про небезпеку реекспорту зернових та олійних культур з України. А блокування експорту до Румунії стало б остаточною катастрофою для молдовських фермерів”, — йдеться у тексті вимоги.
Наразі уряд не надав коментарів щодо вимог фермерів.
Нагадаємо, згідно із даними Державної митної служби, за період з січня по листопад 2023 року Україна здійснила експорт сільськогосподарської продукції (групи 1-24 УКТЗЕД) на суму 19 637 мільйонів доларів США, що на 7% менше, ніж у відповідний період минулого року.
Протягом січня-листопада 2023 року Україна імпортувала товарів на суму $57,2 млрд та експортувала на $32,8 млрд, згідно із повідомленням Державної митної служби України.
Станом на 15 грудня 2023 року обсяг експорту зернових та зернобобових культур з України в сезоні 2023/24 склав приблизно 15,3 млн тонн. Це на 4,7 млн тонн, або 23% менше порівняно з аналогічним періодом минулого сезону.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!