Новини    20 січня 2018 11:08

Фермери в перші місяці 2018 року можуть залишитись без Держпідтримки


Аграрії й досі не мають проектів щодо порядків використання та розподілу фінансування державної підтримки. Про це йдеться у спільному зверненні громадської спілки «Всеукраїнський аграрний форум», ГС «Аграрний союз України», ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада», Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, ВГО «Українська аграрна конфедерація», Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу».

Згідно зверненню, асоціації вимагають зустрічі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, для обговорення фінансової підтримки та планів її реалізації.

«Відсутність проектів порядків використання та розподілу коштів державної підтримки означає, що як і в минулому році, агарний сектор втратить, як мінімум, два місяці, коли державна підтримка надаватися не буде. А авральне ухвалення відповідних нормативних актів без глибокого та всебічного обговорення з аграріями, загрожує виникненням нових перекосів у розподілі коштів або блокуванням їх фактичного використання, як це фактично сталося з програмою часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва у 2017 році», – наголошується у листі.

Аграрії нагадали, що в минулому році Громадська рада при Міністерстві аграрної політики та продовольства України вже наголошувала на необхідності доопрацювання бюджетних дотацій сільгоспвиробників. Проте зауваження так і не були враховані, що призвело до перекосів у розподілі дотації в 2017 році.

«Профільні асоціації нагадали, що саме виділення коштів на фінансування бюджетної підтримки і відновлення відшкодування ПДВ при експорті зернових і технічних культур були компенсаторами, обіцяними Урядом і Парламентом українським аграріям на заміну скасованого спеціального режиму ПДВ. Натомість, нещодавно прийнятим Законом України «Про державний бюджету України на 2018 рік» скасовано фінансування бюджетної дотації та запроваджено норми щодо невідшкодування ПДВ при експорті сої з 01.09.2018 року і свиріпи або ріпаку  – з 01.01.2020 року», – йдеться у зверненні.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...