ФДУ готує до приватизації одне з найбільших підприємств Держрезерву

Фонд держмайна готує до приватизації єдиний майновий комплекс державного підприємства “Златодар” (Золотоніський КХП) на Черкащині, що входило в систему Державного резерву, повідомив голова ФДМ Віталій Коваль.
Майновий комплекс має 32 га землі на декількох виробничих майданчиках. Потужності заводу дозволяють виконувати весь комплекс операцій з зерном.
Загальна зернова місткість виробничих потужностей ЄМК ДП “Златодар” у місті Золотоноша становить 97,4 тис. тонн (з неї 33,1 тис. тонн — елеваторні), а потужності Пальмірської філії у селі Вознесенське — 36,5 тис. тонн, — зазначається у повідомленні.
Раніше ДП “Златодар” було одним із найпотужніших хлібоприймальних підприємств на Черкащині. Зараз – це збиткове підприємство з борговими зобов’язаннями понад 600 млн грн. Саме тому його готують до приватизації.
Важливо, що в серці України, в аграрному промисловому регіоні, новий інвестор зможе розвинути декілька видів діяльності. Наприклад, новітні переробні підприємства. Тут збережений колектив – 70 людей. Він готовий працювати з новим власником.
Сьогодні необхідно кожен збитковий обʼєкт якнайшвидше виставляти на онлайн-торги. Адже це внутрішні резерви країни, кошти з яких спрямують на підтримку Сил оборони.
Голова ФДМУ Віталій Коваль заявив, що саме малий та середній бізнес мають отримати найбільшу вигоду від роздержавлення об’єктів, які наразі є пасивами для державного бюджету, інформує пресслужба ФДМУ.
Фонд планує виставити на приватизацію близько тисячі об’єктів у 2024 році. Це відкриває нові можливості для бізнесу. Все державне майно буде продаватись через приватизаційні аукціони, що забезпечує справедливість та прозорість процесу.
Коваль також акцентував, що приватизація на часі, оскільки Україна не може дозволити собі генерувати збитки під час війни.
Державні активи генерують збитки, а кількість державних підприємств не виправдовує той напрямок на лібералізацію та ринкову економіку, який Україна обрала, – додав Голова Фонду.
Він звернувся до бізнесу з пропозицією співпраці у пошуку об’єктів для приватизації.
Закликаємо вас стати амбасадорами у пошуку об’єктів для приватизації. Адже в багатьох населених пунктах є об’єкти, які не використовуються 10-15 років. Звертайтесь до Фонду з пропозицією по приватизації. Будемо робити все, щоб шлях до прозорого аукціону був найкоротшим, – зазначив Коваль.
У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.
Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.
Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.
У 2023 році економічний ефект приватизації склав 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.
За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.
У 2024 році діяльність Фонду державного майна розширять, зокрема, завдяки новим напрямами – оренді сільськогосподарських земель та продажу підсанкційних активів.
Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.
Анна Лиса