Новини / Політика     14 вересня 2023 09:13

ФДМУ: Конфіскація російських активів – реалізація суспільного запиту на справедливість

Серед осіб, які потрапили під санкції та втратили активи – Михайло Шелков, Володимир Євтушенков, Аркадій Ротенберг, Віктор Янукович та інші представники країни-агресора

Нині до сфери управління ФДМУ передано вже 136 санкційних активів. Нині очікується на передачу ще щонайменше 500 об’єктів російських олігархів і колаборантів.

Серед осіб, які потрапили під санкції та втратили активи – Михайло Шелков, Володимир Євтушенков, Аркадій Ротенберг, Віктор Янукович та інші представники країни-агресора, зазначила заступниця Голови ФДМУ Людмила Дараган.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Російські олігархи намагаються скасувати рішення про санкції, сховати своє майно в Україні чи створити штучні борги на підприємствах. Тому завдання нашої держави – визначити осіб, які підтримують збройну агресію, знайти їхні активи та відповідно до закону стягнути їх в дохід держави.

Нагадаємо, уряд передав ФДМУ активи російського пропагандиста Лєбєдєва.

У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.

Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.

У 2023 році економічний ефект приватизації склав 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.

За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також