Новини / Фінанси     10 вересня 2023 19:38

Уряд передав ФДМУ активи російського пропагандиста Лєбєдєва

Всі кошти від реалізації майна спрямують у Фонд ліквідації наслідків збройної агресії

Діяч та пропагандист рф Артемія Лєбєдєва виправдовував збройну агресію проти України та відвідував тимчасово окуповані території.

Серед активів, які передав уряд – дві квартири у Києві, площею 138,5 м² та 193,2 м², інформує пресслужба ФДМУ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нині завдання Фонду – забезпечити проведення державної реєстрації прав власності та ухвалити управлінські рішення щодо подальшої долі цього майна – приватизації чи оренди.

Всі кошти від реалізації майна спрямують у Фонд ліквідації наслідків збройної агресії.

Наша команда допомагає реалізувати запит на справедливість, який існує в суспільстві – активи російських олігархів та колаборантів повинні працювати на перемогу України, – мовиться у повідомленні.

Нагадаємо, з 21 по 25 серпня сума переможних ставок приватизаційних аукціонів Фонду держмайна сягнула 3,2 млн грн. Зауважується, що у семи аукціонах взяли участь 36 учасників, а завдяки конкуренції ціна активів зросла у 11 разів від стартової ціни.

У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.

Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.

У 2023 році економічний ефект приватизації склав 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.

За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також