Новини / Аналітика     09 жовтня 2019 17:31

ФAO підвищила прогноз світового виробництва зернових: на чому ґрунтується оптимізм аналітиків

Прогноз глобального виробництва кукурудзи збільшено через поліпшені очікування щодо врожаю культури у США та Бразилії. Такі дані зумовили зростання прогнозу аналітиків стосовно світового урожаю зернових у 2019/2020 МР. Ці та інші перспективи – в новому звіті ФАО.

Світове виробництво зернових

Згідно з новим прогнозом Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФAO), обсяг виробництва зернових у світі у 2019/2020 маркетинговому році становитиме 2708 млн т, що майже на 23 млн т більше від показників минулого звіту та на 2% вище за рівень минулого сільськогосподарського сезону.

Читайте: Депутати коригують законопроєкт про ринок землі: що буде змінено

Оптимізм аналітиків ґрунтується на перегляді прогнозу світового виробництва кукурудзи, який було збільшено через поліпшені очікування стосовно врожаю культури у США (попри явний надлишок опадів протягом посівної) та у Бразилії.

Навпаки, пшениця, очікування по якій були більш ніж оптимістичними кілька місяців поспіль, у новому звіті демонструє деякий спад – здебільшого через зниження прогнозу виробництва у РФ. Але навіть з урахуванням цього перегляду глобальне виробництво пшениці у світі перевищить показники 2018/2019 маркетингового року на 5%.

Світове споживання зернових

Рекордно високий прогноз споживання зернових у цьому сезоні знову було підвищено на 7 млн ​​т – до 2715 млн т. Це на 1,4% більше від показників 2018–2019 сільгоспроку. Пішов у гору (порівняно з минулим місяцем) і прогноз глобального споживання пшениці. Він дістався нового рекордного показника в 760 млн т. Головною причиною цієї динаміки у ФAO називають суттєве зростання вживання пшениці в їжу. Проте аналітики відзначають, що в ЄС та США зростання демонструє й фуражна пшениця. До слова, обсяг споживання фуражного зерна в цілому також очікується рекордним – 1437 млн ​​т, або на 1,2% більше, ніж минулого року (порівняно з минулим місяцем прогнозний показник також підріс).

Світові запаси зернових

Запаси зернових у світі на кінець сезону 2019/2020 року, як очікується, сягнуть майже 847 млн ​​т, що на 19,4 млн т більше, ніж прогнозувалося минулого місяця. Але вони все ж будуть на 16 млн т (або 1,8%) нижче від показників початку сезону. У зв’язку з новим переглядом співвідношення обсягу запасів зернових культур до обсягу їх споживання у 2019/2020 маркетинговому році очікується на рівні 30,3%. Це нижче за показник 2018/2019 року, але вище за очікувані раніше обсяги.

Перелом у динаміці забезпечила нова інформація про збільшення резервів кукурудзи у США (слідом за вищезгаданим поліпшенням перспектив урожаю). Прогноз щодо резервів пшениці цього місяця трохи знижено через очікуване скорочення запасів культури у РФ.

Світова торгівля зерновими

Світова торгівля пшеницею в поточному сезоні прогнозується на рівні 175 млн т, що на 3% вище від показників минулого сільськогосподарського року. Це пожвавлення забезпечить попит з боку Марокко та деяких країн Азії, який, як очікується, задовольнять Аргентина, Україна та ЄС.

Глобальний експорт фуражного зерна, навпаки, продемонструє спад на 3% – до 193,2 млн т. Причина – у зменшенні торгівлі кукурудзою через зниження попиту, головним чином з боку країн ЄС. В умовах передбачуваного зменшення світової торгівлі скорочення відвантажень кукурудзи із США, України та (меншою мірою) Південної Африки, швидше за все, буде більшим, ніж зростання обсягів експорту з Аргентини, Бразилії та РФ.

Landlord раніше повідомляв про те, що у вересні провідні світові аналітичні агенції – ISG, USDA та FAO – одностайно підвищили прогноз глобального виробництва зернових.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також