Новини / Політика     20 січня 2022 15:16

Ф’ючерси на пшеницю підскочили на 3,2% через агресію РФ

Якщо виникне проблема між Росією та Україною, це може бути дуже руйнівним для світової торгівлі пшеницею

Ф’ючерси на пшеницю підскочили на 3,2%, зокрема через зростання напруженості між Росією та Україною. Про це повідомляє Reuters. Окрім геополітичних чинників, експерти називають погіршення погоди, яка становить загрозу врожаю в сухих районах США.

«Якщо виникне проблема між Росією та Україною, це може бути дуже руйнівним для світової торгівлі пшеницею», — заявив керуючий партнер Top Third Ag Marketing Марк Голд.

Зазначається, що найактивніший контракт на пшеницю на базисі CBOT зафіксував найбільший щоденний приріст з 1 жовтня 2021 року. Ріст пшениці призвів до росту на кукурудзу, при цьому соєві боби впали на фоні прогнозів дощів в основних районах вирощування Бразилії та Аргентини. Сильний звіт з експорту від USDA також допоміг підтримати пшеницю.

«Міністерство сільського господарства США повідомило, що щотижневі експортні інспекції пшениці склали 369 188 т, у порівнянні з 234 356 т на попередньому тижні та відповідає високим ринковим прогнозам», — йдеться у повідомленні.

Трейдери зазначають, що державна зернова рада Туреччини попередньо закупила близько 335 тис. т пшениці на міжнародному тендері. Березневі ф’ючерси на м’яку червону озиму пшеницю на біржі Чикаго становить 26,5 цента і зросли до $7,69 за бушель. Вищі, ніж очікувалося, показники експортних інспекцій також надали підтримку ф’ючерсам на кукурудзу та соєві боби. Березнева кукурудза на базисі CBOT подорожчала на 3-1/4 центи до $5,99-1/2 за бушель.

Нагадаємо, ціна грудневих ф’ючерсів на пшеницю на біржі Euronext зросла під час торгів у понеділок на 2,8% до 308 євро ($347) за тонну, що є історичним максимумом для цієї біржі.

Раніше Landlord повідомляв, що протести у Казахстані можуть вплинути на ціни на зернові.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також