Новини / Рослинництво     20 лютого 2022 09:04

Експорт зерна з України йде без затримок та простоювання

Наразі перешкод для експорту зерна з України немає

Відповідно до даних з портів України, наданих консалтинговим агентством “УкрАгроКонсалт”, відвантаження зерна з морських терміналів становили 867 тис. тонн, серед них 170 тис. тонн пшениці, 54 тис. тонн ячменю та 643 тис. тонн кукурудзи. Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Темпи експорту відповідають рекордному врожаю в Україні у 2021 році та перевищують торішні показники відвантажень. За перших 2 тижні лютого відвантажено:

  • пшениці – 548 тис. тонн;
  • ячменю – 98 тис. тонн;
  • кукурудзи – 2,25 млн тонн.

“Наразі перешкод для експорту зерна з України немає, попри тривожні повідомлення про можливу блокаду українських портів через військові навчання російського флоту поблизу України. За інформацією операторів ринку, відвантаження відбуваються у звичайному режимі, простоювання чи відстрочки відправлень не зареєстровано”, – прокоментував міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

За його словами, на сьогодні спостерігається деяке зниження темпів експорту зернових культур. Тому жодних ризиків стосовно надмірного експорту пшениці немає. Потреба внутрішнього споживання зерна складає близько 20 млн тонн, що дає можливість експортувати близько 65 млн тонн зернових та зернобобових культур.

Довідка. Експорт зернових з України станом на 24 березня 2021 року на 10,05 млн тонн менший, ніж було на аналогічну дату минулого маркетингового року. Загалом було відвантажено 34,454 млн тонн зерна.

Нагадаємо, вантажоперероблювання у Бердянському морському порту у січні збільшилася на 67,8%. Протягом першого місяця 2022 року у порту оброблено 136,9 тис. т вантажів.

Владислава Михайленко 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також