Новини / Аналітика     14 травня 2021 11:15

Експорт пшениці з України у 2021/2022 МР зросте до 20 млн т – USDA

Провідним експортером пшениці на глобальному ринку залишиться РФ з показником 40 млн тонн, також зростуть поставки з ЄС та Агргентини

У першому прогнозі глобального ринку пшениці у наступному маркетинговому році (починається 1 липня), міністерство сільського господарства США передбачило підвищення всіх показників – від збільшення посівних площ і виробництва культури до зростання перехідних запасів та трейдингу.

Так, USDA оцінило майбутній валовий збір пшениці у світі у рекордні 789 млн тонн, а загальну пропозицію з урахуванням кінцевих запасів – у 1,084 млрд тонн. При цьому, зростання виробництва передбачається у ЄС+Велика Британія, США, Аргентині, Україні та Марокко, що повністю компенсує зниження валового збору у Австралії та Канаді. Російська Федерація збере, за очікуванням USDA близько 85 млн тонн пшениці, що відповідає рівню минулого маркетингового року.

При цьому глобальне споживання пшениці буде також на рекордному рівні у 788,7 млн тонн. Як зазначено у травневому звіті американського мінсільгоспу, збільшення споживання буде стримуватись скороченням використання пшениці у якості кормів, насамперед, найбільшим імпортером зерна – КНР. Також зменшать кормове використання культури Канада та Австралія, замінивши його на ячмінь.

Рекордним, за оцінками USDA буде у 2021/2022 маркетинговому році і глобальний трейдинг пшениці – його обсяг складе 202,4 млн тонн, що на 2,8 млн тонн перевищує рівень, який, за попередніми оцінками, буде зафіксований у маркетинговому році, що добігає кінця.

ЧитайтеНа Київщині триває історія захисту від незаконного дерибану державних земель

Зростання світового експорту забезпечать такі покупці, як Алжир, Індонезія та країни Близького Сходу. А ось імпорт з боку Китаю буде на рівні 10 млн тонн, що трохи нижче рівня 2020/2021 маркетингового року. Хоча туту треба враховувати, що у поточному році КНР заміщував пшеницею кукурудзу, ціни на яку відчутно підвищились. Також, через зростання внутрішнього виробництва, зменшить закупівлі пшениці Пакистан.

В результаті, глобальні перехідні запаси пшениці наприкінці 2021/2022 маркетингового року складуть 295 млн тонн, при чому 48% запасів буде припадати на КНР.

Згідно з прогнозом USDA, Україна у наступному сільськогосподарському сезоні зможе продати на глобальному ринку близько 20 млн тонн пшениці за валового збору культури у 29 млн тонн. Втім, розмір поставок може бути скоригований в разі укладання чергового меморандуму про граничні обсяги експорту між учасниками ринку та мінекономіки.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що зростання цін на сільськогосподарську продукцію у травні продовжиться.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також