Новини / Аналітика     07 травня 2021 12:45

Зростання цін на сільськогосподарську продукцію у травні продовжиться – FAO

Середнє значення індексу продовольчих цін FAO за рік зросло на 31%. Підстав для зміни тренду у продовольчій та сільськогосподарській організації ООН поки не вбачають

Середнє значення індексу продовольчих цін FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) у квітні 2021 року склало 120,9 пунктів, що на 2 пункти (на 1,7%) вище аналогічного показника за березень поточного року. У порівнянні з квітнем 2020 року цей показник зріс на 28,4 пункти (30,8%). Таким чином, індекс зростає одинадцятий місяць поспіль і досяг найвищого значення з травня 2014 року. Цей ріст обумовлений в першу чергу значним підвищенням цін зернові, цукор, а також на рослинні олії. Про це повідомляється у черговому звіті FAO, що був оприлюднений 6 травня.

Зернові

Так, середнє значення індексу цін на зернові в квітні склало 125,1 пункти, що на 1,2% вище рівня березня, коли цей показник дещо знизився. Однак у квітні зростання відновилося, в результаті чого значення цього індексу на 26% перевищило рівень квітня 2020 року. Менш масштабні, ніж очікувалося, плани посівної в Сполучених Штатах Америки і побоювання щодо стану посівів в Аргентині, Бразилії і США, призвели до того, що в квітні ціни на кукурудзу зросли на 5,7%. Що стосується інших фуражних, то світові ціни на ячмінь і сорго продовжили знижуватися, скоротившись в квітні, відповідно, на 1,2% і 1%. Однак наразі вони перевищують значення відповідного періоду минулого року на 26,8% і 86,5%.

Світові ціни на пшеницю в квітні в цілому залишалися стабільними, більш ніж на 17% перевищуючи рівень квітня 2020 року. Незважаючи на те, що підвищення котирувань пшениці сприяло зростання цін на кукурудзу, ціни залишалися на стабільному рівні під впливом хороших видів на урожай в світі в цілому.

Олійні

Середнє значення індексу FAO на рослинні олії у квітні склало 162 пункти, що на 2,9 пункту (1,8 відсотка) вище березневого показника. Підвищення котирувань соєвої, ріпакової і пальмової олій компенсували незначне зниження цін на соняшникову олію, що спостерігалось за підсумками періоду. Світові ціни на пальмову олію в квітні продовжили зростати на тлі побоювань щодо більш повільного, ніж очікувалося, зростання виробництва в основних країнах-експортерах.

ЧитайтеФорвардні ціни на українську кукурудзу підвищились до $250/т

Ціни на соєву і ріпакову олії також продовжували зростати під впливом активного глобального попиту (у тому числі з боку виробників біодизельного пального) і подальшого скорочення пропозиції на світовому рівні.

Цукор

Середнє значення індексу цін на цукор у квітні на 3,9% перевищило березневий рівень і опинилось майже на 60% вище за показник відповідного періоду минулого року. Таке підвищення міжнародних котирувань цукру пояснюється активними закупівлями на тлі зрослих побоювань щодо скорочення світової пропозиції в сезоні 2020-2021 років в результаті повільної збирання врожаю в Бразилії та втрат від заморозків у Франції. Зростанню цін на цукор також сприяло зміцнення бразильського реала по відношенню до долара США, що, як правило, позначається на поставках з Бразилії, яка є найбільшим в світі експортером цукру.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що InVivo поглинає Soufflet Group і утворюється компанія з обігом 10 млрд євро.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також