Точку зору про стратегічні ризики майбутньої земельної реформи висловив Святослав Денисенко – експерт-міжнародник, ексспівробітник Національного інституту стратегічних досліджень в ефірі програми «Євроінтегратор». Про це пише пише оbozrevatel.com.
Обговорюючи питання майбутнього ринку землі, Святослав Денисенко зазначає, що сьогодні, коли діє механізм оренди, яким користуються фермери, орендна ставка в рік за 1 га складає близько 750 грн із різницею залежно від області. На ринку землі вартість 1 га буде $1000 або $2000. Фермерам доведеться брати кредити, щоб викупити землю. Відтак виникає ризик руйнування дрібних і середніх фермерських господарств. Експерт вважає, що на державному рівні слід продумувати механізм запобігання цього ризику.
Інший ризик, за словами Денисенка, пов’язаний з тим, що після відкриття ринку землі змінюватиметься довгострокова структура сільського господарства.
– Що мається на увазі? Необхідно буде показувати господарствам високу рентабельність. Висока рентабельність передбачає, що потрібно буде вирощувати культури, які швидко, легко і досить дорого можна продати, швидше за все, на експорт. Це олійні культури, технічні культури і так далі, – пояснює експерт.
Читайте: Ринок землі без іноземців: чеський бізнесмен розповів, хто від цього програє
Він підкреслив, що це довгостроковий ризик, про який теж потрібно пам’ятати. А також наголосив, що в Європі дотують сільське господарство з огляду не лише на соціальний фактор, але й на питання продовольчої безпеки. І до фермерів у ЄС пред’являють одночасно вимоги й щодо екологічності виробництва, і щодо рівня внесення добрив.
Як повідомляв раніше Landlord, керівник громадської спілки Аграрний союз України Геннадій Новіков налаштований на нові акції протесту у зв’язку з майбутнім голосуванням у Раді за ринок землі.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!