Новини / Логістика     07 березня 2023 14:12

Два італійських порти хочуть зробити логістичною платформою для України


В Італії працюють над тим, щоб зробити порти Трієста та Венеції логістичною та портовою платформою для України на тлі блокування росіянами Чорного моря.

Про це пише видання Quinews Pisa.

Про наміри італійського уряду заявив міністр підприємництва та національного виробництва Італії Адольфо Урсо.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Існує частина України, яка не була окупована і має продовжувати виробництво. Ми працюємо над створенням інфраструктури, залізничного та портового логістичного коридору. Цей коридор дозволить портам Трієста та Венеції стати логістичною та портовою платформою України, враховуючи, що її моря заблоковані”, – зазначив Урсо.

Він наголосив, що Італія є великим партнером України і завжди ним була.

Нагадаємо, Антимонопольні органи ухвалили придбання Hapag-Lloyd міноритарного пакета акцій Spinelli Group. Контейнерний перевізник Hapag-Lloyd закрив угоду щодо придбання 49% акцій одного із найбільших транспортних операторів Італії.

Італійський перевізник ро-ро вантажів, група компаній Grimaldi, розмістила замовлення на будівництво п’яти суден для перевезення автомобілів (PCTC). Судна побудують у Китаї, на корабельній Цзянсу (Jiangsu, входить до China Merchants Heavy Industry). Контракт передбачає опціон на будівництво ще п’яти аналогічних суден. Вартість контракту з урахуванням опціону становить 1 млрд євро

Завдяки відновленню роботи українських портів, вартість фрахтування суден до Туреччини знизилася вже вдвічі. Наразі помітна тенденція до зростання цін на експортну агропродукцію. Тим часом витрати на фрахтування суден до Туреччини знизилися вдвічі, а витрати на страхування вантажів – з 4 до 1,5%.

В Італії схвалили проєкт будівництва плавучого ЗПГ-термінала біля узбережжя Равенни у верхній частині Адріатичного моря. Загалом у проєкт інвестують майже 1 млрд євро.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також