Новини / Фінанси     16 січня 2023 18:37

Hapag-Lloyd купив акції італійської логістичної компанії

Мажоритарна частка (51%) залишається у Spinelli Group

Антимонопольні органи ухвалили придбання Hapag-Lloyd міноритарного пакета акцій Spinelli Group. Контейнерний перевізник Hapag-Lloyd закрив угоду щодо придбання 49% акцій одного із найбільших транспортних операторів Італії, пише USM.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За умовами договору мажоритарна частка (51%) залишається у Spinelli Group.

Сторони домовилися не розголошувати фінансових деталей угоди.

Довідка. Hapag-Lloyd — п’ята контейнерна лінія світу. Згідно з актуальними даними Alphaliner, компанія контролює 6,8% світового ринку морських контейнерних перевезень. Активний флот перевізника становить 249 суден (120 власних) місткістю 1,773 млн TEU (1,102 млн TEU).
Контейнерна місткість Hapag-Lloyd становить близько 2,8 млн тонн, включаючи один з найбільших та найсучасніших парків рефрижераторних контейнерів. Загалом 123 лінійні сервіси по всьому світу забезпечують швидке та надійне сполучення між більш ніж 600 портами на всіх континентах. Пріоритетними ринками оператора є Атлантика, Північна та Південна Америки. Штат компанії складається з більш ніж 13 тис. співробітників, які працюють у 395 офісах у 131 країні світу.

Нагадаємо, Baltic Dry Index, який відстежує ціни на морські перевезення насипних та навалочних вантажів по всьому світу, у вівторок, 25 жовтня, знизився на 42 пункти — до 1755 пунктів, що є найнижчим рівнем з кінця вересня.

За підсумками 2021 року чистий прибуток підприємств сільського, лісового та рибного господарства склав 238,8 млрд грн, у 2,9 раза перевищивши показник 2020 року у 81,1 млрд грн, поінформував директор Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” академік НААН Юрій Лупенко, коментуючи нещодавно оприлюднені дані Державної служби статистики України щодо підсумків діяльності підприємств за видами економічної діяльності за 2021 рік.

З метою подолання наслідків війни в Україні для світового сільськогосподарського сектору, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) розпочала новий проєкт на суму 17 мільйонів доларів, щоб допомогти українським фермерам зберегти очікуваний у липні-серпні урожай та забезпечити експорт найважливіших сільськогосподарських товарів на міжнародні ринки.

Завдяки відновленню роботи українських портів, вартість фрахтування суден до Туреччини знизилася вже вдвічі. Наразі помітна тенденція до зростання цін на експортну агропродукцію. Тим часом витрати на фрахтування суден до Туреччини знизилися вдвічі, а витрати на страхування вантажів – з 4 до 1,5%.

Раніше аналітики зазначали, що тарифи на чорноморських маршрутах, ймовірно, будуть підвищуватися — в основному через збереження військових ризиків і зростання вартості страхової гарантії безпеки суден. Такий прогноз наводиться у щотижневому огляді ринку Xclusiv Shipbrokers після укладання зернових угод між Україною, Туреччиною, Росією та ООН наприкінці липня.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також