Новини / Інвестиції / Рослинництво     29 березня 2023 10:19

“Дунайська соя” запустила проєкт з відшкодування вартості насіння під посівну-2023


Асоціація “Дунайська Соя” запускає проєкт, що передбачає компенсацію 15% вартості придбаного оригінального насіння вітчизняної та іноземної селекції не ГМ-сої під посівну кампанію 2023 року.

Про це повідомила пресслужба Асоціації у Facebook.

Участь можуть взяти сільськогосподарські підприємства загальною площею до 1 тис. га.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Період проведення проєкту: з 3 квітня по 31 липня 2023 р. включно.

Проєкт підтримки малих фермерів передбачає компенсацію 15% вартості придбаного оригінального насіння вітчизняної та іноземної селекції не-ГМ сої під посівну кампанію 2023 року.

Кількість учасників — 25, відповідно до порядку черговості.

Що потрібно для участі​:

  • заповнити та підписати Самодекларацію з додатками і відправити на електронну адресу project.ua@donausoja.org;
  • отримати підтвердження щодо участі та присвоєння порядкового номера;
  • підписати Договір між Виконавцем та Учасником на відшкодування витрат за купівлю оригінального сертифікованого насіння сої в сезоні 2023 року;
  • отримати компенсацію.

Ознайомитись з умовами проєкту детальніше можна за посиланням.

Чим займається “Дунайська соя”

Нагадаємо, асоціація “Дунайська Соя” спільно з Мінагрополітики планує заходи, спрямовані на розбудову ланцюгів постачання вітчизняної сої до ЄС.

Асоціація має намір підтримати вітчизняних виробників сої в межах проєкту “Протеїнового партнерства”. Це ініціатива, що покликана сприяти збільшенню обсягу не ГМ сої, виробленої сталим способом, в Сербії, Боснії та Герцеговині, Молдові та Україні.

Читайте також: Нове захоплення Білла Гейтса: мільйонер вкладає кошти у сир, зварений із сої.

Крім того, асоціація розглядає можливість підтримки малих фермерів, які вирощують сою в Україні. Ідеться про компенсацію частини закупівлі сертифікованого насіння не ГМ сої вітчизняної та іноземної селекції.

Нагадаємо, від  початку вересня 2022 року в Україні спостерігається поступове зростання закупівельних цін на соєві боби.  Більшість переробників в порівнянні з показниками на кінець серпня підвищили закупівельні ціни на ГМ соєві боби на 1000-1500 грн/т і станом на 5 жовтня фіксували їх переважно в діапазоні 12000-14500 грн/т СРТ.

Українські аграрії мають намір у 2023 засіяти соєю щонайменше 1,2 млн га. Площі під соєю залишаються незмінно великими через те, що вона відносно легка у вирощуванні, чудова попередниця та наступниця для більшості популярних зернових в Україні, вимагає менших затрат на сушіння, легко зберігається й транспортується. Крім цього соя експортоорієнтована культура

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також