Асоціація “Дунайська Соя” запускає проєкт, що передбачає компенсацію 15% вартості придбаного оригінального насіння вітчизняної та іноземної селекції не ГМ-сої під посівну кампанію 2023 року.
Про це повідомила пресслужба Асоціації у Facebook.
Участь можуть взяти сільськогосподарські підприємства загальною площею до 1 тис. га.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Період проведення проєкту: з 3 квітня по 31 липня 2023 р. включно.
Проєкт підтримки малих фермерів передбачає компенсацію 15% вартості придбаного оригінального насіння вітчизняної та іноземної селекції не-ГМ сої під посівну кампанію 2023 року.
Кількість учасників — 25, відповідно до порядку черговості.
Що потрібно для участі:
- заповнити та підписати Самодекларацію з додатками і відправити на електронну адресу project.ua@donausoja.org;
- отримати підтвердження щодо участі та присвоєння порядкового номера;
- підписати Договір між Виконавцем та Учасником на відшкодування витрат за купівлю оригінального сертифікованого насіння сої в сезоні 2023 року;
- отримати компенсацію.
Ознайомитись з умовами проєкту детальніше можна за посиланням.
Чим займається “Дунайська соя”
Нагадаємо, асоціація “Дунайська Соя” спільно з Мінагрополітики планує заходи, спрямовані на розбудову ланцюгів постачання вітчизняної сої до ЄС.
Асоціація має намір підтримати вітчизняних виробників сої в межах проєкту “Протеїнового партнерства”. Це ініціатива, що покликана сприяти збільшенню обсягу не ГМ сої, виробленої сталим способом, в Сербії, Боснії та Герцеговині, Молдові та Україні.
Читайте також: Нове захоплення Білла Гейтса: мільйонер вкладає кошти у сир, зварений із сої.
Крім того, асоціація розглядає можливість підтримки малих фермерів, які вирощують сою в Україні. Ідеться про компенсацію частини закупівлі сертифікованого насіння не ГМ сої вітчизняної та іноземної селекції.
Нагадаємо, від початку вересня 2022 року в Україні спостерігається поступове зростання закупівельних цін на соєві боби. Більшість переробників в порівнянні з показниками на кінець серпня підвищили закупівельні ціни на ГМ соєві боби на 1000-1500 грн/т і станом на 5 жовтня фіксували їх переважно в діапазоні 12000-14500 грн/т СРТ.
Українські аграрії мають намір у 2023 засіяти соєю щонайменше 1,2 млн га. Площі під соєю залишаються незмінно великими через те, що вона відносно легка у вирощуванні, чудова попередниця та наступниця для більшості популярних зернових в Україні, вимагає менших затрат на сушіння, легко зберігається й транспортується. Крім цього соя експортоорієнтована культура
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!