Новини / Рослинництво     23 травня 2019 15:10

До уваги агровиробників: новий стандарт на пшеницю  – уже з 10 червня

Новий стандарт ДСТУ 3768:2019 «Пшениця. Технічні умови» гармонізували з міжнародними стандартами ISO і європейськими EN.

Про введення з 10 червня цього року нового стандарту ДСТУ 3768:2019 «Пшениця. Технічні умови» на заміну ДСТУ 3768:2010 «Пшениця. Технічні умови» (наказ ДП «УкрНДНЦ» № 133) повідомляє Мінагрополітики на своєму сайті. У відомстві наголошують, що новий стандарт набуває чинності  до початку нового маркетингового року 2019/2020. Тож агровиробникам доведеться працювати за новими правилами. Стандарт є обов’язковим.

«Стандарт, що важливо, вступає в дію до початку нового маркетингового року 2019/2020, тому не виникне незручностей щодо зміни класів пшениці при зберіганні та транспортуванні», – прокоментувала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Презентація нового стандарту відбудеться під час 31-ї Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2019», що відбудеться з 4 по 7 червня у Національному експоцентрі України в Києві.

Олена Ковальова звертає увагу на новації у стандарті:

  • скорочується кількість класів зерна пшениці м’якої непродовольчої групи (буде всього один сорт фуражної пшениці);
  • підвищуються та уточнюються показники хлібопекарної якості – натури, вмісту домішок, фузаріозних зерен, ушкодження зерна клопом-черепашкою, сили борошна, числа падіння;
  • удосконалюються методи визначення сажкових зерен.

Читайте: Новий стандарт на пшеницю: чого чекати фермерам

Новий стандарт можна придбати у Національному органі стандартизації ДП «УкрНДНЦ» (м. Київ) та регіональних відділеннях центрів метрології і стандартизації. Він повинен мати голограму, який підтверджує його чинність і дозвіл до застосування.

Як писав раніше Landlord, новий стандарт планувалося ввести з серпня, але Європейська бізнес асоціація закликала Мінагрополітики зробити це у червні, коли стартує збір урожаю. І Мінагрополітики пішло назустріч.

Читайте також