Новини / Політика     28 січня 2019 11:17

Новий стандарт на пшеницю: чого чекати фермерам

У лютому 2019-го експерти, представники профільних міністерств та бізнесу розглянуть другу редакцію державного стандарту на пшеницю на засіданні Технічного комітету. Заплановано, що новий документ набуде чинності в травні-червні цього року. Тобто збирати, сортувати та продавати пшеницю фермери будуть уже за новими нормами.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Свої пропозиції експерти та керівники профільних асоціацій озвучили під час координаційної зустріч з обговорення ключових пропозицій при формуванні другої редакції стандарту на пшеницю. Зокрема, бізнес висловив бажання гармонізувати вітчизняні стандарти з європейськими, але в такий спосіб, аби це не завдало збитків чи додаткових витрат аграріям.

Стандарт оновлюють через його застарілість та невідповідність сучасним нормам.

Читайте: Єгипет змінив процедуру оплати імпортної пшениці. Чи вигідно це аграріям?

Перша редакція оновленого документу вийшла у вересні 2018-го. Її опублікували на сайті Мінагрополітики для обговорення. Після збору пропозицій розробили другу, яку власне й хочуть взяти за основу.

У новому стандарті на пшеницю пропонують:

  • зменшити кількість класів непродовольчої пшениці (автори стандарту вважають, що це полегшить і спростить збір та заготівлю зерна);
  • надавати увагу показникам, пов’язаним з хлібопекарськими властивостями зерна – вмістом білка та клейковини;
  • ввести показник вмісту зерен, пошкоджених клопом-черепашкою (подібний пункт уперше внесуть до стандарту);
  • як рекомендацію виробникам – вказувати значення сили борошна.

Як раніше повідомляв Landlord, з початку року земля перейшла у власність територіальних громад. Ключові зміни, які дозволять громадам ефективніше використовувати земельні ресурси, внесено в Земельний кодекс, в Закони України «Про землеустрій», «Про оцінку землі», «Про Державний земельний кадастр». Серед головних змін – оренда польових доріг, лісосмуг, інвентаризація масиву земель, обмін, обмежений емфітевзис та суперфіцій

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також