Новини / Рослинництво     22 травня 2019 14:28

ЄБА просить прискорити введення нового держстандарту на пшеницю

ЄБА вважає, що заплановане введення нового ДСТУ з 1 серпня 2019 р., яке є фактично зміною стандартів під час збору урожаю, зумовить ускладнення і непорозуміння на зернових підприємствах України та погіршить світову торгівлю. Тому Асоціація пропонує ввести новий стандарт із червня.

Про це повідомляє Економічна правда.

Новий ДСТУ на пшеницю заплановано ввести в дію з 1 серпня 2019 р., при тому що кампанія зі збору зернових стартує у червні. Така зміна стандартів під час жнив, на думку ЄБА, негативно позначиться на діяльності агропідприємств, призвівши до непорозумінь при прийманні, складуванні, обліку та відвантаженні зерна. Крім того, це «ускладнить міжнародну торгівлю».

Читайте: У Франції раз на два дні відбувається самогубство фермерів

Тому Європейська бізнес асоціація закликала Міністерство агрополітики і продовольства, Міністерство економрозвитку і торгівлі та ДП «УкрНДНЦ» запровадити новий стандарт із червня.

В Асоціації повідомили, що новий стандарт зменшує кількість класів пшениці з 6 до 4 (3 класи продовольчої пшениці й 1 фуражної) і змінить методологію визначення якості зерна. Тому важливо підготувати роз’яснення щодо визначення класовості пшениці минулих урожаїв за новим стандартом, щоб запобігти непорозумінням.

Landlord раніше повідомляв про те, що USDA прогнозує рекордний урожай пшениці в Україні – 29 млн тонн.

Читайте також