Новини / Рослинництво     22 травня 2019 14:28

ЄБА просить прискорити введення нового держстандарту на пшеницю

ЄБА вважає, що заплановане введення нового ДСТУ з 1 серпня 2019 р., яке є фактично зміною стандартів під час збору урожаю, зумовить ускладнення і непорозуміння на зернових підприємствах України та погіршить світову торгівлю. Тому Асоціація пропонує ввести новий стандарт із червня.

Про це повідомляє Економічна правда.

Новий ДСТУ на пшеницю заплановано ввести в дію з 1 серпня 2019 р., при тому що кампанія зі збору зернових стартує у червні. Така зміна стандартів під час жнив, на думку ЄБА, негативно позначиться на діяльності агропідприємств, призвівши до непорозумінь при прийманні, складуванні, обліку та відвантаженні зерна. Крім того, це «ускладнить міжнародну торгівлю».

Читайте: У Франції раз на два дні відбувається самогубство фермерів

Тому Європейська бізнес асоціація закликала Міністерство агрополітики і продовольства, Міністерство економрозвитку і торгівлі та ДП «УкрНДНЦ» запровадити новий стандарт із червня.

В Асоціації повідомили, що новий стандарт зменшує кількість класів пшениці з 6 до 4 (3 класи продовольчої пшениці й 1 фуражної) і змінить методологію визначення якості зерна. Тому важливо підготувати роз’яснення щодо визначення класовості пшениці минулих урожаїв за новим стандартом, щоб запобігти непорозумінням.

Landlord раніше повідомляв про те, що USDA прогнозує рекордний урожай пшениці в Україні – 29 млн тонн.

Технології        10 липня 2019 09:54

До початку осінньої посівної фермери отримають препарати нового покоління. В Україні поновлено держреєстрацію ЗЗР

Мінюст зареєстрував наказ МОЗ щодо гігієнічних нормативів та регламентів безпечного застосування засобів захисту рослин. Цей документ завершує процес державних випробувань і дає можливість розпочати держреєстрацію ЗЗР. Офіційний статус отримали нормативи на майже 750 препаратів.

Про це повідомляє на своєму сайті ЄБА.

Оскільки у 2019 р. вчасно не затвердили ці нормативи, то фактично держреєстрацію ЗЗР в Україні було зупинено. Унаслідок цього на період весняної посівної кампанії фермери не отримали доступу до передових засобів для підвищення якості та урожайності культур.

Читайте: Новітні технології: у Німеччині відкрили нову теплицю, яка працює на геотермальній енергії

За інформацією Європейської бізнес-асоціації, 5 липня Мінюст зареєстрував нормативи та регламенти, хоча вони й досі не опубліковані. Реєстрація наказу МОЗ завершує процес державних випробувань та запускає механізм держреєстрації ЗЗР.

Також дозволено держреєстрацію низки засобів нового покоління. Це означає, що до початку осінньої посівної кампанії фермери зможуть їх отримати.

ЄБА висловлює сподівання, що наказ опублікують найближчим часом, і процес з реєстрацією не затягнеться ще довше.

Landlord раніше повідомляв про те, чим загрожує використання нелегальних ЗЗР і як від них вберегтися: в Україні діє проект.

Поділися

Аналітика        19 червня 2019 09:54

Податковий тиск відчувають на собі 29% представників бізнесу – ЄБА

ЄБА оприлюднила результати регулярного опитування «Податковий індекс», проведеного за період листопад 2018 р. – березень 2019 р. серед експертів компаній – членів Асоціації. Згідно з ними, індекс становив 2,98 бала порівняно з 2,97 бала з 5 можливих при попередньому опитуванні.

Про це повідомляє прес-служба ЄБА.

Оскільки порівняно з попереднім опитуванням показник індексу не змінився, це свідчить про те, що змін в українській податковій системі бізнес не відчуває. Аналітики Асоціації відзначають, що від початку проведення цих опитувань (із 2011 р.) індекс залишається «в негативній площині», жодного разу не піднявшись вище від нейтрального рівня – 3 балів.

Читайте: Аграрні кандидати: хто із представників агросектора має шанси пройти в парламент

Результати опитування

 • Якість податкового законодавства України вважають якісним – 20% експертів, задовільним – 57%, незадовільним – 23%.
 • Процес адміністрування податків та процедуру підготовки податкової звітності вважають обтяжливою 37% експертів. При цьому значно зменшилася кількість респондентів, котрі розцінюють цей процес як позитивний, – до 13% порівняно з 30% при попередньому опитуванні.
 • Прояви податкового тиску за досліджуваний період відчули на собі 29% опитаних (при попередньому опитуванні – аналогічний показник). Практичну відсутність фіскального тиску відзначили 28% експертів, повну відсутність – 18%.

За результатами дослідження ЄБА робить висновок про необхідність удосконалення і спрощення податкових правил. За словами голови податкового комітету Асоціації Володимира Котенка, зменшення податкового тиску сьогодні належить до пріоритетних завдань держави.

Landlord раніше повідомляв про те, що програму ЄС підтримки малого та середнього бізнесу в Україні продовжили до 2021 року.

Поділися

Аналітика        14 червня 2019 15:07

Чому трудова міграція – це добре і як повернути заробітчан в Україну

Перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України Максим Нефьодовий та генеральний директор Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Олександр Жемойда 12 червня під час події, організованої Европейською Бізнес асоціацією, обговорювали результати досліджень мігрантських настроїв населення «Монітор щастя». Де, зокрема, гостро стояло питання масової міграції українців за кордон.

Перший слово взяв Максим Нефьодов, який відзначив, що трудова міграція – це не тільки проблема, але й можливість. За словами чиновника, для українців є великим плюсом те, що вони їдуть за кордон, обмінюються досвідом, культурою, стають освіченішими та орієнтуються в соціальній складовій країн Західної Європи. Утім, для того, аби наші співвітчизники мали бажання повертатися на Батьківщину, потрібно вирішити ряд питань як, бізнесу, так і владі. І це стосується не тільки покращення економічної складової, але й інфраструктури, яка наразі залишає бажати кращого.

«Я радий, що люди ідуть в Польщу, дивляться, як працює економіка ЄС і повертаються назад. А щодо повернення назад їх до України – це і є питання бізнесу, інфраструктури, економіки»,- підкреслив Нефьодов.

Також перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі додав, що наразі Україна перебуває у жорсткій конкуренції в боротьбі за кадри. Однак при цьому, навіть незважаючи на численні проблеми, має свої переваги:

«Держава зараз в умовах конкуренції за кадри. Нещодавно ми з величезним супротивом здобули полегшення отримання робочих віз для іноземців тих країн, з якими в нас вже існує безвізовий режим. Ми маємо бути відкриті до того що у світі є конкуренція за кадри. Тут, до речі, мені здається, що Україна знаходиться в непоганому місці в цьому конкурентному ланцюжку. Ми в такій зоні, коли якість життя дещо гірша, ніж в розвинених країнах, але не критично. В Україні людина, яка має нормальну освіту й високу ефективність праці, може жити, працювати й отримувати задоволення. Наша мета, аби таких людей було більше», резюмував Нефьодов.

Читайте: Як вирішити проблему зі збутом продукції: садівники Херсонщини об’єдналися в кооператив

У свою чергу, Олександр Жемойда, який на власній шкурі відчув долю мігранта, не один рік навчаючись і працюючи за кордоном, вважає подібний досвід корисним і певній мірі навіть необхідним:

«Я особисто був сам трудовим мігрантом в 2007-му році й 4 місяці мав щастя працювати. Після того, як повернувся – життя було вже іншим. У 24-му віці я заробляв 4 фунти на тиждень, розумів, наскільки важлива кожна копійка, адже за кордоном тобі допомогти нікому. Доводилося працювати більше, але це загартовує. З часом ти звикаєш до їх стандартів життя, підлаштовуєшся й змінюєшся. Коли повернувся в Україну, було вже дещо незвично. Проте вирішив все ж таки залишитися на Батьківщині, адже в Україні  є усі можливості для розвитку».

Також чиновник наголосив, що Україна акцентує увагу на поширенні агропродукції на зовнішні ринки. І хоча в цьому напрямі вітчизняний агросектор вже має певні успіхи, проте темпи нарощування експорту досі залишаються низькими. Особливо з огляду на потужний потенціал, який є в України:

«Приїхав нещодавно знайомий із Канади і питає: «Чому ви погано просуваєте українську продукцію в Канаді? Є російські, сербські товари, але ми хочемо бачити українські магазини!».

Щодо фуд-продукції, то я пишаюся, що ми працюємо в напрямку охоплення зовнішніх ринків більш якісними продуктами харчування. Потрібно розуміти, що нас там чекають, відтак необхідно реагувати швидше», – резюмував чиновник.

Нагадаємо, раніше СЕО та власник групи компаній «Укрлендфармінг» Олег Бахматюк розповів про 2 шляхи вирішення проблеми трудової міграції українців.

Поділися

Аналітика        14 червня 2019 12:24

51% працівників в Україні вважають свій рівень доходів недостатнім – ЄБА

Європейська бізнес асоціація оприлюднила результати власного щорічного опитування «Барометр щастя України». Згідно з ними 44% працівників в Україні задоволені роботою, яку мають, при цьому 51% вважають свій рівень доходів недостатнім для нормального життя.

Про це повідомляє на своєму сайті Європейська бізнес асоціація.

Результати дослідження було представлено під час спеціального заходу ЄБА «Трудова міграція: виклик для України». Згідно з опитуванням, інтегральний показник «Барометра щастя» становив 2,61 бала з 5 можливих за шкалою Лайкерта (порівняно з минулим роком показник зріс на 0,14 бала).

Читайте: Як стримати трудову міграцію в Україні: Бахматюк назвав 2 шляхи

Крім своєї поточної роботи і рівня доходів, респонденти оцінювали соціальне життя в країні, рівень безпеки, систему освіти та охорони здоров’я, дотримання прав і свобод, екологію та загальний досвід життя в Україні.

За результатами дослідження, не задоволені станом системи охорони здоров’я 58% опитаних, станом системи освіти – 48%, станом безпеки у країні – 72%, станом правового регулювання (дотриманням прав і свобод) – 62%.

Вищі оцінки отримали:

 • поточна робота – 3,32 бала
 • соціальне життя – 3,24 бала
 • загальний досвід життя в Україні – 2,90 бала
 • система освіти – 2,55 бала

Нижчі оцінки отримали:

 • рівень доходів – 2,51 бала
 • охорона здоров’я – 2,39 бала
 • дотримання прав – 2,39 бала
 • екологія – 2,20 бала
 • рівень безпеки – 2,11 бала

В онлайн-опитуванні взяли участь 1118 респондентів. Організатори «Барометра щастя України» надсилали анкети компаніям-членам ЄБА та користувачам соцмережі Фейсбук.

Як відзначила виконавчий директор ЄБА Анна Дерев’янко, результати дослідження підтверджуються світовими рейтингами: за даними World Happiness Report, в якому оцінювали рівень щастя в країнах світу, Україна посідає 133-тє місце зі 156 країн, тобто належить до 30 найнещасливіших країн світу.

Опитування ЄБА є потужним сигналом того, що країна потребує комплексних структурних змін та реформ.

Landlord раніше повідомляв про те, скільки заробляє агробізнес в Україні та Канаді: порівняльна інфографіка.

Поділися

Рослинництво        06 червня 2019 10:26

Новий стандарт на пшеницю: на що звернути увагу виробникам

Зменшення класів м’якої пшениці, нестандартна пшениця та нові показники якості зерна – новий стандарт чекає на виробників уже з 10 червня.

Новий стандарт на пшеницю ДСТУ 3768:2019 «Пшениця. Технічні умови» презентували під час Міжнародної виставки «АГРО-2019», повідомляє Мінагрополітики на своєму офіційному порталі. Стандарт є обов’язковим і вводиться до початку нового маркетингового року 2019/2020 на заміну ДСТУ 3768:2010 «Пшениця. Технічні умови».

«При розробці нового стандарту на пшеницю ми намагались знайти компроміс та врахувати інтереси усіх учасників зернового ринку. Сьогодні наша мета – роз’яснити суб’єктам господарювання, як правильно та якомога простіше адаптуватися до нових правил, а також надати їм конкретні рекомендації з класифікації партій пшениці урожаю попередніх років, які на даний час зберігаються, але будуть відвантажуватися в 2019/2020 МР», – прокоментувала Олена Ковальова, заступник міністра аграрної політики та продовольства України.

Новий стандарт є обов’язковим. Його можна придбати у Національному органі стандартизації ДП «УкрНДНЦ» (м. Київ) та регіональних відділеннях центрів метрології і стандартизації.

Новий стандарт: що змінилося

 1. Скорочується кількість класів зерна пшениці м’якої: передбачено 4 класи, з них – 3 призначаються для використання на продовольчі потреби, 1 – на непродовольчі цілі (фуражна пшениця), а також для торгівлі (експортування).
 2. Зерно, яке не відповідає жодному класу, визначається як нестандартне з можливістю доведення до кращої категорії за допомогою технологій підробітку.
 3. Стандарт визначає класоутворюючі показники та параметри якості зерна. Особлива увага надається показникам, пов’язаним з хлібопекарськими властивостями зерна: вмістом білка, клейковини.
 4. Уперше до стандарту пропонується ввести показник вмісту зерен, пошкоджених клопом-черепашкою, а у якості рекомендованого показника – значення сили борошна.

Читайте: Новий стандарт на пшеницю: чого чекати фермерам

Що  робити із минулорічним зерном

Якщо є залишки зерна урожаю пшениці минулих років, які будуть реалізовуватися в 2019/2020 МР Мінагрополітики та Держпродспоживслужба рекомендують інвентаризувати та переважити ці партії, а результати оформити актами зачистки до початку заготівлі зерна нового урожаю.

Допускається об`єднання партій зерна врожаю попередніх років, однорідних за якісними показниками (станом вологості та засміченості, іншими класоутворюючими показниками якості), крім зерна, закладеного в державний реєстр.

Не підлягають об’єднанню партії «здорового» зерна врожаю поточного року із зерном врожаю попередніх років, що піддавалося фумігації або самозігріванню.

Як повідомляв Landlord раніше, новий стандарт на пшеницю гармонізуваний з міжнародними стандартами ISO і європейськими EN.

Поділися
Показати ще