Державна служба забезпечення безпеки харчових продуктів та захисту прав споживачів оглянула свою діяльність протягом 2023 року. Також, за результатами фітосанітарних процедур 2023 року, 528 експортерів можуть експортувати сою, кукурудзу та ячмінь до Китаю.
Згідно з повідомленням відомства, минулого року було узгоджено 16 форм двосторонніх ветеринарних сертифікатів на експорт продукції державного ветеринарного контролю та нагляду з України до 11 країн світу:
1. Азербайджан — композитні продукти з м’яса птиці та молочні продукти, готові до споживання;
2. Албанія — оброблені молочні продукти;
3. Канада — бджолині матки та бджолопакети;
4. Канада — молоко та молочні продукти;
5. Кувейт — м’ясо птиці;
6. Ліван — вівці та кози для забою;
7. Молдова — аквакультури, відкриті декоративні об’єкти та відновлення поголів’я;
8. Південно-Африканська Республіка — перероблені яєчні продукти;
9. Північна Македонія — перероблені корми для домашніх тварин, за винятком консервованих кормів;
10. Польща — живі мурахи;
11. Польща — живі рептилії;
12. Сербія — топлені жири для використання у кормах;
13. Сербія — топлені жири для використання у кормах;
14. Туреччина — інкубаційні яйця;
15. Туреччина — оброблені шкіри та шкури копитних;
16. Туреччина — топлені жири для використання у кормах.
У повідомленні також зазначається, що наразі ведеться робота над 220 напрямками для відкриття ринків іноземних країн для різних категорій товарів.
Станом на 1 січня 2024 року, 440 підприємств-виробників продуктів тваринного походження мають право експортувати свою продукцію до Європейського Союзу.
Також, відомство нагадало, що у 2023 році були досягнуті домовленості з Міністерством сільського господарства й добробуту фермерів Індії щодо включення України до переліку країн, які не використовують зернові фуміганти з метилбромідом.
Нагадаємо, влада Китаю скасувала заборону на імпорт птиці з Казахстану, введену після серії спалахів пташиного грипу в країні в 2005 році, передає poultryworld. Казахстан вже вступив у переговори з Китаєм про ветеринарні вимоги, яких повинні дотримуватися фермери, щоб почати експорт продукції птахівництва
2023/24 МР попит на сою в Китаї знизиться в річному обчисленні на тлі очікуваного скорочення постачань свиней у першому кварталі 2024 року.
Китай офіційно затвердив список насіннєвих фірм, яким дозволено вирощувати та реалізовувати генетично модифіковане насіння сої та кукурудзи.
Згідно з даними статистичного департаменту, Китай зібрав рекордний урожай кукурудзи у 288,84 млн тонн у 2023 році, що на 4% більше, ніж рік тому, навіть після того, як літні тайфуни завдали шкоди посівам у деяких північних провінціях.
За інформацією операторів ринку, китайські імпортери за минулі двадцять днів законтрактували великі обсяги кукурудзи з України.
Китай наближається до статусу третього найбільшого виробника молока у світі. Згідно з даними Rabobank, попри високий обсяг виробництва молока — Китай залишається головним імпортером цієї продукції через велику кількість населення та, відповідно, має великий попит на молочні товари, повідомляє DairyNews.
Китай перебуває у топ-3 імпортерів соняшникової та ріпакової олії з України.
За даними China National Grain and Oil Information Centre (CNGOIC), протягом 19-25 жовтня Китай збільшив у порівнянні з попереднім тижнем обсяг переробки сої на 29% до 2 млн т, що на 27% перевищує відповідний показник 2022 р. Нарощування переробки пояснюється відновленням роботи підприємств після періоду відпусток.
За рік курятина подорожчала на майже 20%. У порівнянні з листопадом минулого року, ціна на філе збільшилася на 17,6%, з 135,72 грн/кг.
В Україні прогнозують зниження цін на овочі навесні шляхом надання грантів на закладку садів, ягідників, виноградників та будівництво теплиць тощо. Українські аграрії отримали близько 500 млн грн від держави.
Експорт соняшникового шроту з України в жовтні 2023/24 МР збільшився до 359 тис. т, що на 28% більше за показник у вересні, проте на 2% поступається показнику в жовтні 2022 року.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!