Новини    22 березня 2023 20:37

Для збереження дельфінів: у Франції введуть заборону на рибальство у Біскайській затоці

Уряду Франції надали шість місяців на встановлення зон, заборонених для вилову риби

20 березня Державна рада Франції наказала уряду протягом шести місяців закрити певні рибальські райони в Біскайській затоці, щоб “обмежити випадковий вилов дрібних китоподібних” і гарантувати збереження дельфінів у цьому районі, передає Le Figaro.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Рішення прийняли через кілька днів після того, як звіти океанографічної обсерваторії на заході Франції показали, що щонайменше 910 дельфінів викинуло на Атлантичне узбережжя Франції з початку зими.

Рішення передбачає тимчасове закриття деяких районів вилову риби на захід від Франції, а також обмеження використання акустичних пристроїв, якими глушать рибу.

В березні дельфіни зазвичай наближаються до узбережжя в пошуках їжі та частіше контактують з рибальськими суднами.

Також Державна рада зобов’язала уряд вжити додаткових заходів для “більш точної оцінки кількості малих китоподібних, що виловлюються щороку”, зокрема продовжити розбудову системи морського спостереження.

Французький уряд дотепер утримувався від повної заборони на вилов риби, натомість обираючи заходи для “пом’якшення впливу” на дельфінів.

Уряд має шість місяців на встановлення зон, заборонених для вилову риби.

Нагадаємо, на засіданні ПАРЄ українська сторона звернулась до європейської спільноти щодо критичної ситуації в Чорному та Азовському морях. Військові дії рф проти України в Чорному та Азовському морях і навколо них посилюють екологічну кризу, викликаючи серйозний дисбаланс в екосистемах.

Наприкінці серпня на узбережжя на півдні Одещини викинуло вісім мертвих дельфінів. Тварин знайшли в межах Національного природного парку “Тузловські лимани”.

Розв’язання росіянами повномасштабної війни проти України з 24 лютого призвело до значного пошкодження ґрунтового покриву на значних площах сільськогосподарських земель. У місцях запеклих боїв одним із видів руйнації ґрунтів є пошкодження їх цілісності внаслідок розривів від бомбардування, обстрілів ракетами, мінами та артилерійськими снарядами, що спричинило утворення урвищ, глибоких вирв з порушенням природної цілісності генетичних горизонтів на значних площах у північній, східній та південній частинах нашої країни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...