Новини    04 вересня 2022 20:01

У Чорному морі продовжують гинути дельфіни через росіян

Їхня смерть пов’язана з активністю військово-морського флоту рф

Наприкінці серпня на узбережжя на півдні Одещини викинуло вісім мертвих дельфінів.Тварин знайшли в межах Національного природного парку “Тузловські лимани”, повідомив біолог Іван Русєв, передає usm.

Загиблі дельфіни — п’ять білобочок та три азовки: вони внесені до Червоної книги Міжнародної Спілки Охорони Природи.

За словами Русєва, судячи зі стану тіл, дельфіни загинули наприкінці липня. Їхня смерть пов’язана з активністю військово-морського флоту рф.

Екологи констатують загибель дельфінів у Чорному морі на півдні України з кінця весни-початку літа. На сушу потрапляє лише 5% загиблих тварин, тож оцінити реальну шкоду, заподіяну фауні, – доволі складно.

Росіяни застосовують у Чорному морі надводні та підводні кораблі, оснащені гідролокаторами. Дельфіни потрапляють у зону опромінення навігаційним обладнанням кораблів, і воно виводить з ладу органи навігації та ехолокації – тварини зазнають сильної акустичної травми.

Також дельфіни страждають від вибухів мін. Через ураження органів навігації та слуху вони не можуть використовувати ехолокацію і фактично стають “сліпими”, пояснив експерт. Такі дельфіни у стані стресу та паніки не можуть орієнтуватися у просторі і, в результаті, стикаються з морськими мінами або розбиваються об скелі.

Зазначимо, за час повномасштабної війни в Україні, через дії російського флоту в Чорному морі загинули щонайменше 5000 дельфінів.

Нагадаємо, війна негативно впливає на українське бджільництво. У результаті агресії рф, завдано шкоди українському бджільництву — частина пасік зруйнована внаслідок обстрілів, на окупованих територіях деякі пасіки свідомо знищувались російськими військами.

Збитки, завдані сільськогосподарському сектору України внаслідок війни, оцінюються у $4-6 млрд.

Представники ННЦ “Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського” Національної академії аграрних наук України виступили на десятій Пленарній Асамблеї Глобального ґрунтового партнерства. Захід відбувся на базі Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Українські науковці вкотре привернули увагу міжнародної спільноти до наслідків нападу росії на Україну, зокрема щодо руйнації ґрунтів та загрозі продовольчої безпеки світу.

Розв’язання росіянами повномасштабної війни проти України з 24 лютого призвело до значного пошкодження ґрунтового покриву на значних площах сільськогосподарських земель. У місцях запеклих боїв одним із видів руйнації ґрунтів є пошкодження їх цілісності внаслідок розривів від бомбардування, обстрілів ракетами, мінами та артилерійськими снарядами, що спричинило утворення урвищ, глибоких вирв з порушенням природної цілісності генетичних горизонтів на значних площах у північній, східній та південній частинах нашої країни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...