Новини / Клімат     30 березня 2021 16:30

Дія Ла-Нінья закінчилась, але літній сезон не буде посушливим

Метеорологічне бюро Австралії повідомило, що явище Ла-Нінья припинилось. Втім синоптики обіцяють, що сприятливі наслідки будуть зберігатися щонайменше три місяці

Дія Ла-Нінья, природного феномену, який забезпечив щедрі опади, починаючи з осені 2020 року майже по всій земній кулі,  закінчилась. Про це сьогодні повідомило агентство Reuters з посиланням на інформацію метеорологічного бюро Австралії.

Як йдеться у повідомленні, протягом півроку цей природний феномен забезпечував усьому східному узбережжю Зеленого континенту рясні опади та помірні температури. Це дозволило австралійським фермерам виростити рекордний врожай пшениці у 2020/2021 маркетинговому році.

Втім, синоптики очікують, що наслідки Ла-Нінья у вигляді багаторічних середній показників ґрунтової вологи зберігатимуться щонайменше протягом трьох найближчих місяців, що дає сподівання на вдалі умови для чергової посівної кампанії.

Але слід зазначити, що дія явища не обмежується Тихим океаном (і, відповідно, лише австралійським аграрним сектором). Сприятливі умови для сільського господарства завдяки охолодженню поверхні Тихого океану відчули також і країни, розташовані в інших басейнах. Було перервано багаторічну посуху у Малайзії та Індонезії, що дало змогу збільшити виробництво пальмової олії і задовольнити зростаючий попит ринку. Вдалі умови для нового врожаю сої, кукурудзи та пшениці склалися у Південній та Північній Америці.

ЧитайтеПатогени рослин стрімко мутують і утворюють нові небезпечні штами

Для України явище Ла-Нінья принесло активізацію атлантичних циклонів, які протягом осені минулого року, цієї зими і навесні пройшлися територією країни (з заходу та південного заходу). Таким чином, принаймні до середини літа, синоптики не вбачають умов для виникнення критичних посух на кшталт 2020 року. Що дало можливість прогнозувати врожай зернових більший за минулорічний на 10 млн тонн – на рівні 75 млн тонн. Але слід зважити на те, що за мірою затухання явища, природа буде відновлювати звичний для останніх років баланс і посівна кампанія восени 2021 року в Україні знову може проводитись у посушливих умовах.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що експортні ціни на українську кукурудзу знизились до $245 за тонну.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також