Новини    15 вересня 2023 09:14

ДФМУ виставив на приватизацію “Волиньторф” зі стартовою ціною у 190 млн

"Волиньторф" - прибуткове підприємство, яке спеціалізується на виробництві торф'яних брикетів

6 жовтня Фонд держмайна проведе приватизаційний аукціон з продажу державного підприємства “Волиньторф”, стартова ціна – 190,2 млн грн (без ПДВ), повідомляє пресслужба ФДМУ. Торги відбудуться на Prozorro.Продажі.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Волиньторф” – прибуткове підприємство, яке спеціалізується на виробництві торф’яних брикетів. За перше півріччя 2023 року воно отримало 90,4 млн грн доходу, за весь 2022 рік – 200 млн грн. За січень-червень 2023 року підприємство заробило 6,2 млн грн чистого прибутку, а за весь 2022 рік – 10,6 млн грн.

Станом на 30 червня 2023 року у підприємства не було простроченої кредиторської заборгованості, а кредиторська заборгованість становила 20,2 млн грн (зокрема за розрахунками з бюджетом 8,9 млн грн, за розрахунками з оплати праці – 2,6 млн грн тощо).

Загалом об’єкт містить 109 одиниць нерухомого майна (виробничі, складські, адміністративні приміщення тощо) загальною площею понад 21 тис. квадратних метрів. На підприємстві працює 302 осіб, а на балансі перебуває 164 транспортні засоби. Також до складу держпідприємства “Волиньторф” входить відокремлений підрозділ “Маневицький торфозавод”.

Підприємство має спецдозволи на користування надрами на родовищах “Засвіття Ситнелюк” (на 18 років) і “Сойне” (19 років).

Довідка. Торф — не стратегічне паливо для енергетичної галузі України. Його загальна частка в енергетичному балансі країни складає менше одного відсотка, свідчать дані Держстату.

Нагадаємо, на приватизаційному аукціоні Фонд державного майна продав непрацюючий Мурафський кар’єр на Вінниччині за 25 мільйонів гривень.

У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.

Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

Новини за темою:  Російські дрони-камікадзе знищили склади з очеретом на Одещині: наслідки атаки

У 2023 році економічний ефект приватизації становив 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.

За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.

Анна Лиса

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...