Новини    04 жовтня 2018 12:19

Держпродспоживслужба продовжує виявляти фальсифіковане масло


Упродовж 8 місяців 2018 року було проведено 12 639 моніторингових досліджень з метою виявлення фальсифікації традиційних молочних продуктів (масло, тверді сири). У результаті проведеної роботи було виявлено 513 випадків порушень, у 463 випадках відкликано харчові продукти, що не відповідають вимогам законодавства. Про це розповіла в інтерв’ю виданню «Infagro» завідувач сектору аналізу ризиків Управління держконтролю Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Оксана Борейко

Так, за останні 2 місяці здійснено 37 перевірок за повідомленнями про факти фальсифікації традиційних молочних продуктів, з яких встановлено 24 випадки порушень.

«За результатами встановлених невідповідностей державними інспекторами ветеринарної медицини у 20 випадках було складено припис про відкликання, вилучення з обігу харчових продуктів. На чотири підприємства винесено постанови про порушення законодавства про харчові продукти та стягнуто штраф на загальну суму 167 570 грн. Також встановлено факти 7 «фейкових» підприємств, про що було повідомлено Національну поліцію», – заявила Оксана Борейко.

У Держпродспоживслужбі нагадали про діючі в країні штрафи за реалізацію харчових продуктів або кормів, маркування яких не відповідає законодавству, якщо це створює загрозу для життя та/або здоров’я людини або тварини:

  • для юридичних осіб – у розмірі восьми мінімальних заробітних плат
  • для фізичних осіб – підприємців – у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат

за пропонування до реалізації або реалізацію непридатних харчових продуктів:

  • для юридичних осіб у розмірі двадцяти п’яти мінімальних заробітних плат
  • для фізичних осіб – підприємців – у розмірі сімнадцяти мінімальних заробітних плат

за пропонування до реалізації або реалізацію харчових продуктів, які є шкідливими для здоров’я людини або тварини:

  • для юридичних осіб у розмірі сорока мінімальних заробітних плат
  • для фізичних осіб – підприємців – у розмірі двадцяти п’яти мінімальних заробітних плат.
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...