Новини    17 серпня 2017 10:11

Посіви сої найгірші за останні п’ять сезонів


Посівні площі під соєю в Україні на 125 000 га більші, ніж в торік, але вищого урожаю не буде. Через спеку вихід бобів з гектара упав на 8-9%.

Активність експорту слабка. На це впливає ситуація на світовому ринку, незважаючи на падіння переробки всередині країни.

«Після завершення жнив в Аргентині, де врожайність побила всі статистичні рекорди, котирування сої на Чиказькій біржі падають, – каже Олена Нероба, директор Daniel Trading SA. – Підтримку не надали навіть оновлені USDA оцінки виробництва сої в США».

Виробництво сої в Аргентині склало 58 млн т. США, всупереч затримці сівби та несприятливій погоді в період вегетації, теж збере більше, ніж прогнозували.

Частка посівів сої в доброму та відмінному стані становить, за різними оцінками, 55-60%, що є найгіршим показником за останні 5 сезонів.

Головними протиборчими силами на ринку сої з однієї сторони є високі запаси, з іншої – погодний фактор. Зокрема, значні запаси збереглися в українських переробників.

«Також не варто недооцінювати вплив суміжних ринків нафти та зерна, слабкість долара й аргентинського песо», – говорить Нероба.

За останні 50 років світове виробництво сої зросло в 9 разів і зараз перевищує 350 млн т. 80% цього урожаю забезпечує трійка лідерів – США, Бразилія та Аргентина.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...