Новини / Кооперативи     04 лютого 2019 15:59

Держпідтримка пасічників: кооперативам компенсуватимуть 70% вартості обладнання

У 2019 році уряд вніс зміни у програми підтримки пасічників. Як розповів заступник міністра аграрної політики і продовольства Віктор Шеремета, кооперативам бджолярів компенсуватимуть 70% вартості обладнання – до 3 млн грн на одну структуру.

Про це повідомляє AgroPortal.

Минулого року для бджолярів державою було передбачено тільки такий вид підтримки, як дешевий кредит, – компенсація облікової ставки НБУ.

У 2019 р. допомога пасічникам одноосібно не запланована. За словами Віктора Шеремети, держава до цього поки не готова. Проте кооперативи бджолярів зможуть отримати 70% компенсації за придбане обладнання – у сумі до 3 млн грн на один кооператив.

ЧитайтеВиробників кукурудзи у США обурила нова реклама Bud Light

Така компенсація дасть можливість об’єднанням пасічників фасувати мед для реалізації за кордон і при цьому вказувати назву кооператива як виробника продукції. Це важливо для бджолярів, оскільки сьогодні, як відзначає Віктор Шеремета, більшість із них продають мед за кордон через посередників, без вказівки виробника.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні створено перший бізнес-калькулятор для бджолярів. З його допомогою пасічник може аналізувати своє виробництво та продажі меду і таким чином розраховувати рентабельність бізнесу.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі