Новини    11 грудня 2023 19:17

Clariant планує закрити свій біоетаноловий завод в Румунії

Компанія дійшла висновку, що витрати на реструктуризацію та резерви, пов’язані із закриттям і скороченням, становлять приблизно 63–95 мільйонів євро

Компанія Clariant планує закривати свій завод з виробництва біоетанолу в Румунії, який почав працювати в 2022 році. Окрім цього, компанія скорочує свою діяльність у Німеччині, повідомляє Biofuels-news.

Роботу над проєктом у м. Подарі в Румунії почали у 2017 році, а в другому кварталі 2022 завод почав виготовляти біоетанол з соломи за запатентованою технологією sunliquid®. Річна потужність переробки планувалася на рівні 250 тис. т соломи.

Одначе, завод не досяг запланованих робочих параметрів, тому в липні 2023 року Clariant почала стратегічну оцінку подальшого розвитку підприємства.

Читайте також: В Україні вироблятимуть унікальне органічне добриво із біомулу

Після ретельного розгляду всіх стратегічних варіантів ми вирішили закрити операцію “Подарі”. Ми будемо тісно співпрацювати з представниками працівників у Румунії та Німеччині та прагнемо знайти рішення, які є найбільш соціально відповідальними. Для компанії, яка так само зосереджена на інноваціях, як і ми, вкрай важливо приймати тверді рішення, коли проєкт не виправдовує очікувань, і ще більш суворо виконувати нашу стратегію сталого зростання, — зазначив Конрад Кейзер, генеральний директор Clariant.

Компанія дійшла висновку, що витрати на реструктуризацію та резерви, пов’язані із закриттям і скороченням, становлять приблизно 63–95 мільйонів євро. Крім того, додаткові наслідки становлять приблизно 116 мільйонів євро.

Нагадаємо, нині в Україні немає жодного сучасного технологічного заводу з біопереробки, водночас сировинний потенціал і потреба ринку є на 30 підприємств. Про це повідомив радник у Національній інвестиційній раді при Президенті України, президент ГС “Українська Асоціація промислових біотехнологій” Олександр Бататін під час конференції “Розвиток в Україні галузі переробки агрокультур на основі сучасних промислових біотехнологій”, передає agroportal.

У Біоенергетичній асоціації вважають, що Україна здатна повністю замістити імпортований природний газ на власний біометан до 2030 року.

Новини за темою:  Астарта збільшила експорт цукру в 4 рази у 2024 році: результати та плани агрохолдингу

Наприкінці 2023 року розпочнеться будівництво першого сучасного біоетанольного заводу в Одеській області. Його будуватимуть для енергетичної компанії “Газтранзит”. Орієнтовна сума інвестицій у проєкт становить 30-35 млн євро. Згодом планується будівництво ще трьох у різних регіонах України, зокрема на Львівщині, розповів керівник компанії “АБ АГРО ПРОДЖЕКТ ГРУП” Олександр Бататін.

Біоетанольний завод у Луцьку збільшив свої потужності та збудував ще одну лінію переробки зернових культур.

У США винайшли нове екологічно чисте біопаливо, його виготовляють з коров’ячого молока.

Компанія VITAGRO анонсували запуск у 4-му кварталі 2023 року виробництво біоетанолу на базі спиртового заводу, потужність — 35 тис. м3 на рік.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...