Новини / Думки     22 липня 2023 11:03

Через обстріли портів на Одещині ціни на пшеницю та кукурудзу зростуть на 30-40% – Kernel


Один з найбільших українських постачальників агропродукції на світові ринки – компанія Kernel – повідомила, що в ніч на 19 липня, коли порт Чорноморськ зазнав ракетної атаки з боку росіян, було вражено її актив.

Як пише ЦТС, саме на зерновому терміналі Kernel були частково знищені та пошкоджені 60 тис. т зерна для отримувача з Китаю, про що вже повідомлялося раніше.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Загалом унаслідок цього нічного удару виведено з ладу близько 40% зернової експортної інфраструктури порту Чорноморська”, – повідомили в компанії.

“Подальші атаки на порти України, підвищення ступеня небезпеки на виробничих комплексах та відсутність можливості експорту зернових морськими шляхами призведуть до зростання цін на кукурудзу та пшеницю на 30-40% в короткостроковій перспективі, – вважають в Kernel. – Також існує ризик призупинення роботи низки українських заводів з переробки олійних культур та зменшення темпу переробки насіння соняшнику та ріпаку на понад 30%. Це суттєво вплине на світові ціни на соняшникову олію, зокрема це призведе до зростання ще на 20-25%”.

Відзначимо, що “Трансбалктермінал”, яким Kernel оперує в порту Чорноморськ, до війни в пік сезону щомісячно перевалював близько 1 млн т агропродукції – зернових, соняшникової олії наливом і шроту.

Нагадаємо, акції агрохолдингу Кернел на Варшавській фондовій біржі впали на 4,7% після обстрілу росією порту Чорноморськ.

Як відомо, 19 липня, росія здійснила повітряну атаку на зернові термінали в портах. Пошкоджень зазнала зернова інфраструктура міжнародних та українських трейдерів та перевізників Кернел, Viterra, CMA CGM Group. Крім того, напередодні вночі були атакована портова інфраструктура, яка задіяна в роботі зернового коридору. В результаті пошкоджено резервуари та причали Одеського порту.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також