Новини / Думки     01 березня 2018 09:39

Встигнути до врожаю


 

АБИ ВЧАСНО ЗБУДУВАТИ ЕЛЕВАВАТОР І НЕ ВТРАТИТИ ІНВЕСТИЦІЙ, ТРЕБА ПРАВИЛЬНО РОЗРАХУВАТИ ПОЧАТОК ЙОГО БУДІВНИЦТВА

Будь-який розсудливий господар при плануванні будівництва елеватора керуватиметься тим, що об’єкт потрібно запустити в найвигідніший період, а саме до нового врожаю зернових і олійних культур. Інакше існує ризик, що об’єкт зависне між сезонами, а інвестор — заморозить кошти. Увесь виробничий процес потрібно розбити на етапи, чітко визначити їх початок і завершення.

Перший етап — створення проекту. Його тривалість залежить від потужності елеватора. Наприклад, для об’єкту ємністю одночасного зберігання 50 000–100 000 т проект виготовляється чотири-п’ять місяців з проходженням експертизи. Оптимальний термін початку розробки проекту — середина-кінець осені.

Обираючи проектну організацію, варто звернути увагу на репутацію компанії, кількість реалізованих нею проектів. Проектант повинен мати досвід саме у будівництві елеваторів і досконало розбиратися в обладнанні, яке він планує використати на об’єкті. Оптимальний варіант для замовника — знайти компанію, яка і проектує елеватори, і займається виготовленням обладнанням до них. У такому випадку проектант, що досконало знає обладнання, зможе оптимізувати технологічну схему елеватора. У кінцевому результаті це зменшить витрати на будівництво об’єкта.

Не менш важливо при виборі проектної організації звернути увагу на вартість її послуг. Якщо вона значно нижча ринкової, то існує ризик, що замовник отримає не повний проект, що може призвести до помилок на етапі будівництва та монтажу.

Другий етап — будівельні роботи та замовлення обладнання. Будівельні роботи та виготовлення обладнання для елеватора потужністю 50 000–100 000 т займе три-чотири місяці, котрі повинні починатися одночасно. Аби закінчити роботи до початку збору урожаю, стартувати треба наприкінці зими.

Наступний етап – монтаж обладнання, який можна робити наприкінці будівельних робіт.

Останній етап — введення в експлуатацію. Його тривалість залежить від класу наслідків об’єкта, їх є три — С1, С2 і С3. Якщо об’єкт належить до категорії С1, він вводиться в експлуатацію без експертизи протягом десяти робочих днів. Для введення об’єктів категорій С2 і С3 потрібна експертиза, а її проведення може потребувати до двох місяців.

Зазвичай розробка проекту починається після мінімальної передоплати. Умови виготовлення обладнання — предмет домовленостей. Ми розуміємо, що не всі клієнти готові одразу профінансувати 50% чи 80%. Тому з кожним клієнтом наша компанія має індивідуальні домовленості, розробляємо гнучкий графік оплати, а передоплата може становити від 20%, залежно від загального проекту. Остаточні взаєморозрахунки можна зробити тоді, коли обладнання буде повністю змонтоване.

Дуже суттєвою допомогою аграріям є програма часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва,  яку ініціювало Міністерство аграрної політики України. При купівлі обладнання у заводу-виробника ТОВ «ТД «Югелеватор» аграрії можуть повернути 20% коштів від вартості обладнання. Крім того, нашим партнерам ми можемо запропонувати скористатися фінансовою програмою ТОВ «ТД ««Югелеватор» та отримати у Кредобанку кредит на умовах 14–18% річних залежно від першого внеску за обладнання і терміну кредитування.

Важливий момент, на якому варто закцентувати увагу, — розрахунок інвестицій. Помилки на різних етапах будівництва елеватора призводять не лише до відтермінування його запуску, а й до удорожчання проекту в цілому. Тому перед початком робіт варто зробити запит на комерційну пропозицію кільком виробникам обладнання, проектним, монтажним і будівельним організаціям, щоб правильно оцінити обсяг інвестицій. Також потрібно врахувати ризики валютних коливань, які впливають на вартість обладнання. Маючи загальну вартість проекту, треба зіставити її з обсягом інвестиційних коштів, які є в наявності, та визначити, як здійснювати будівництво — поетапно чи все відразу, власними коштами чи із залученням позикових.

Не раджу купувати окремі частини обладнання у різних виробників, орієнтуючись тільки на ціну. Щоб обладнання було оптимально підібрано і утворювало злагоджену виробничу лінію, та щоб не було зайвих витрат, а робота завершена вчасно, раджу замовити його виготовлення та монтаж під ключ у одного виробника і заздалегідь.

ВІТАЛІЙ РЯБЧЕНКО, КЕРІВНИК ВІДДІЛУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВ «ТД «ЮГЕЛЕВАТОР»

 

Отримуйте щоранку на пошту свіжі новини та найцікавіше чтиво!

20 години тому

Як розвивати мале фермерство та сільські території: стратегічна сесія на Агропорт Південь Херсон 2019

Щоб розвивати мале фермерство і сприяти його виходу на міжнародні ринки, потрібна тісна співпраця держави, приватного сектора та міжнародних організацій. Як цього досягти – обговорювали учасники стратегічної сесії, яка відбулася 18 липня в рамках Агропорт Південь Херсон 2019. 

Про це повідомляє прес-служба Агропорт Україна.

Стратегічна сесія була присвячена питанню впровадження Цілей сталого розвитку на регіональному рівні, тобто гармонізації національних і регіональних політик із цілями сталого розвитку, які декларує ООН.

Читайте: Морс зі 150 кг органічного кизилу: на Агропорті встановили національний рекорд

Шляхи досягнення Цілей сталого розвитку:

  • нарощування інвестицій в агросектор;
  • розширення програм підтримки малого та середнього агробізнесу,
  • встановлення міцних зв’язків між виробниками харчових продуктів та споживачем.

Розвиток сільських територій не можливий без досягнення Цілей сталого розвитку, в основі чого лежать економічний, екологічний та соціальний фактори. На цьому наголосив міжнародний консультант регіонального офісу для Європи та Центральної Азії ФАО Михайло Малков.

  • Екологічний фактор  – правильне управління природними ресурсами, починаючи від води і закінчуючи повітрям, ґрунтами, лісами.
  • Соціальний фактор – це благополуччя: люди в сільських місцевостях повинні жити добре, мати якісну транспортну інфраструктуру та медицину.
  • Економічний фактор – залучення інвестицій, з одного боку, та гідна заробітна плата для фермерів, з другого боку.

«Це великі можливості як для аграріїв, так і для інвесторів. Нам спільно потрібно працювати задля розвитку малого фермерства, для його зростання та виходу на іноземні ринки», – відзначила в.о. Міністра аграрної політики і продовольства Ольга Трофімцева.

Усі учасники стратегічної сесії говорили про важливість приватно-державного партнерства в розвитку сільських територій і про необхідність залучати інвестиції в розвиток фермерських господарств.

Голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв, який також висловлював готовність працювати заради залучення інвестицій в область, підписав Меморандум про співпрацю та партнерство між Херсонською обласною державною адміністрацією та громадською спілкою «Бізнес Інкубатор Груп. Україна».

Згідно з документом, сторони спільно діятимуть з метою активізації розвитку сільських територій Херсонської області, зростання економічного потенціалу, поліпшення якості життя і соціального захисту людей, які працюють в аграрному секторі, адаптації дрібних сільгоспвиробників та їх господарств до актуальних ринкових умов, а також задля створення робочих місць.

Landlord раніше повідомляв про те, що Уряд затвердив стратегію розвитку експорту, якою розширюються експортні можливості для малих та середніх агропідприємств.

 

Політика   

19 липня 2019 15:56

Ринок землі: яким його бачать різні партії, що йдуть на вибори

Зняття мораторію на продаж землі в Україні, крім «Батьківщини», підтримують майже всі політичні сили, які претендують на місце в новому парламенті. При цьому кожна партія має власне бачення відкриття земельного ринку.

Коли, як і за якою моделлю хочуть запускати ринок землі різні партії, що йдуть на вибори, повідомляє Економічна правда.

Ресурс  представив точку зору 5 політичних сил.

«Європейська солідарність»: виступає за мінімальні ціни на землю та захист інтересів власників землі за допомогою Земельного кадастру.

«Голос»: вважає за необхідне ввести обмеження на концентрацію земель в одних руках; виступають за запровадження ринку з 2020 р. Стоять на позиції, що право купувати землю повинні мати лише українські громадяни та юрособи з кінцевими бенефіціарами українцями.

Читайте: Суперінтенсивне ягідництво: як господарству Обрій вдалося досягти високої рентабельності

«Слуга народу»: заявляє, що на запровадження земельного ринку потрібно не більше року, і що їхні експерти вже готують «земельні» законопроекти, зокрема про захист прав держави, інвесторів та власників.

«Громадянська позиція»: говорить про доцільність відкриття земельного ринку відразу після інвентаризації земель. Купувати землі сільгосппризначення, на думку партії, можуть лише громадяни України або підприємства, засновані громадянами України (особи з подвійним громадянством або які не жили в Україні останні 5 років, не мають права купувати землю).

«Сила і честь»: виступає за надання державі пріоритету в купівлі землі, а також за введення граничних норм щодо площі земель у власності однієї особи. Скасувати земельний мораторій пропонує з 2020 р.

Landlord раніше повідомляв про те, що з відкриттям ринку землі фермери отримають більші можливості в кредитуванні – вважає Світовий банк.

Земля   

19 липня 2019 14:12

Переорієнтація: чому угорські фермери тотально замінюють соняшник на сою

До 2013-го Ференц Ковач вирощував кукурудзу й досяг врожайності 16 т/га, але через кліматичні зміни із затяжними дощовими та посушливими періодами врожайність культури значно впала. Зросли витрати на збереження врожайності, й культивувати кукурудзу стало невигідно, тому фермер вирішив відмовитися від неї, віддавши перевагу на користь куди більш рентабельної сої.

Як живе іноземний фермер   

19 липня 2019 11:03

Кубічні й органічні: одеське господарство виростило новий сорт кавунів

Компанія «Дунайський аграрій», яка вже кілька років вирощує на Одещині органічні овочі, фрукти, зернові та технічні культури, представила нову продукцію – органічні кавуни у формі куба.

Про це «Дунайський аграрій» повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук.

«Диференціюйся або помри» – під таким гаслом ТОВ «Дунайський аграрій» із с. Саф’яни Ізмаїльського району Одеської області демонструє вирощені у своєму господарстві органічні кавуни, які мають форму куба.

 

Читайте: Лаванда, спаржа, шафран: як завдяки нішевим культурам фермери побудували «маленьку Голландію» на Херсонщині

Також компанія успішно вирощує і реалізує органічний горох, сочевицю, кукурудзу та інші культури. Нещодавно господарство поставило в українські торгові мережі перший в Україні органічний нектарин!

Landlord раніше повідомляв про те, що група виробників із Новософіївки Херсонської області виростили нові для цього району сорти кавунів української селекції Lucky Seed: із жовтою м’якоттю та зеленою скоринкою, а також із жовтою скоринкою та червоною м’якоттю.

Рослинництво   

19 липня 2019 08:56

Хурма, мигдаль та 7 сортів кизилу: херсонський фермер експериментує з нішевими культурами ФОТО

До 100 кг плодів з кизилового дерева розраховує збирати Олександр Галич – фермер із Херсонщини. В його господарстві росте 7 сортів кизилу, а також різноманітні нішеві культури – хурма, мигдаль, ліщина, інжир. Пробує навіть екзотичні – азимину (або бананове дерево) та годжі.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Жовтий, червоний, видовжений, грушоподібний та інші сорти кизилу вирощує фермер з м. Гола Пристань Олександр Галич. Упродовж багатьох років він експериментує з різними системами посадки та створення мікроклімату на поверхні ґрунту.

Читайте: Суперінтенсивне ягідництво: як господарству Обрій вдалося досягти високої рентабельності

Садівник активно використовує метод мульчування і крапельний полив. Поки що сад молодий, і його врожайність зростає з віком. Як відзначає ресурс, прогнозовано можна збирати 25-100 кг плодів кизилу з дерева.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Херсонській області виростили нові для цього району сорти кавунів української селекції Lucky Seed: із жовтою м’якоттю та зеленою скоринкою, а також із жовтою скоринкою та червоною м’якоттю.

Садівництво   

Показати ще