Новини / Аналітика     30 жовтня 2022 16:01

Бразилія шукатиме додаткових постачальників пшениці через неврожай в Аргентині

Загалом Бразилія отримує близько 6 млн тонн з Аргентини

Аналітики наголошують, що Бразилії доведеться шукати альтернативних продавців пшениці, оскільки неврожай в Аргентині скоротив виробництво та поставив під загрозу її здатність експортувати, стверджують аналітики, вказуючи на Сполучені Штати, Канаду та навіть рф як на можливих постачальників, пише Nasdaq.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Бразилія є нетто-імпортером пшениці, а сусідня Аргентина, яка зараз страждає від посухи, є її найважливішим джерелом зернових.

Бразилія є одним із найбільших у світі імпортерів пшениці з внутрішнім споживанням понад 12 мільйонів тонн на рік, що є нижчим за її виробничу потужність.

“Загалом Бразилія отримує близько 6 млн тонн з Аргентини”, — зазначив консультант з управління ризиками StoneX Фабіо Ліма. Але тепер він очікує від 1 до 1,5 млн тонн імпорту з-за меж Меркосур, південноамериканського торгового блоку.

Крім посухи в Аргентині, головний виробник Parana в Бразилії стикається з надмірними дощами, що також підриває внутрішні постачання.

Карлос Кого з Cogo Intelligence назвав Сполучені Штати, Канаду та рф потенційними альтернативними постачальниками для Бразилії. Але він попередив, що купувати у них буде дорого, що потенційно може розпалити внутрішню інфляцію.

Згідно з даними Cogo, Аргентина вже продала майже 9 мільйонів тонн зі свого врожаю 2022–2023 років, залишивши дуже мало додаткових поставок і підштовхнувши ціни до зростання.

Нагадаємо, 14 липня міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський у межах робочого візиту до Львова зустрівся з послом Бразилії в Україні Нортоном де Андраде Мелло Рапеста. Під час зустрічі пан посол висловив свою прихильність уряду України, а також акцентував, що уряд Бразилії поділяє позицію України щодо питання із зерном та готовий надалі співпрацювати у цій сфері, надаючи нашій державі необхідну допомогу

рф вирішила призупинити свою участь у зерновій угоді нібито через “напад на кораблі Чорноморського флоту”.

Створення мережі зерносховищ у сусідніх європейських державах, що запропонували експерти США, розв’яже проблему експорту нового врожаю.

Головний представник ООН з питань допомоги Мартін Гріффітс заявив 26 жовтня, що він “відносно оптимістично налаштований” щодо того, що укладена за посередництва ООН угода, яка дозволила відновити український чорноморський експорт зерна, буде продовжена у листопаді.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також