Новини / Фінанси     16 грудня 2020 15:35

Богдан Данилишин: інфляційний тиск в економіці залишається помірним

Правління НБУ прийняло рішення про збереження облікової ставки у 6%, що дає можливість для пом’якшення монетарної політики в разі погіршення макроекономічної ситуації

Інфляційний тиск в економіці України продовжує залишатися помірним на тлі пригніченого сукупного попиту. Цьому сприяло прискорення зростання світових цін на сировину під впливом послаблення долару США. Про це повідомив на своїй сторінці Facebook Богдан Данилишин, голова ради Національного банку України.

Так, за наведеними даними, ціни на нафту зросли за минулий тиждень на 3%, на природний газ – на 11,5%, на пшеницю – на 2,5%, на сталь – на 5,8%, на вугілля – на 10,3%, на залізну руду – на 14,2%.

«Попри те, що кон’юнктура на світових сировинних ринках у 2020 році була сприятливою для українського експорту, на мою думку, державна промислова політика повинна надалі спрямовуватися на стимулювання інвестиційної активності у галузях із високою доданою вартістю, що сприятиме як збільшенню валютних надходжень до країни, так і покращенню ситуації із зайнятістю», – зазначив він.

Богдан Данилишин додав, що в умовах невизначеності у зв’язку із подальшим поширенням епідемії COVID-19, правління НБУ прийняло рішення про збереження облікової ставки НБУ на рівні 6%, що залишає простір для пом’якшення монетарної політики в разі погіршення макроекономічної ситуації.

Читайте: Інфляція у листопаді прискорилась до 3,8% у річному вимірі – НБУ

Крім того, за його словами, підвищення доходності первинних розміщень ОВДП на внутрішньому ринку та прогрес у переговорах з міжнародними фінансовими організаціями уповільнили скорочення вкладень нерезидентів у державні цінні папери України – за останній тиждень портфель гривневих ОВДП нерезидентів зріс на 2,2 млрд грн (до 77 млрд грн).

Курс гривні на міжбанківському ринку при цьому зміцнився за тиждень на 1,3% до 3-місячного максимуму, чому сприяло збільшення пропозиції іноземної валюти на 13% порівняно з попереднім тижнем. Це дозволило Нацбанку минулого тижня придбати $79 млн до міжнародних резервів, які зросли до $26,8 млрд. Водночас переважання попиту на іноземну валюту продовжує домінувати на «форвардному» сегменті ринку, що свідчить про все ще стійкі девальваційні очікування економічних суб’єктів.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у державному бюджеті на 2021 рік закладено 4,5 млрд грн на програми підтримки АПК.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також