Новини / Фінанси     16 грудня 2020 13:40

Бюджет 2021: на підтримку АПК передбачено 4,5 млрд грн

Вперше у державному кошторисі України закладені видатки на допомогу сільгоспвиробникам, які втратили свій урожай внаслідок поганих погодних умов

У вівторок 15 грудня Верховна Рада затвердила Державний бюджет України на 2021 рік. У державному кошторисі передбачені видатки на підтримку АПК у розмірі 4,5 млрд грн (у 2020 році фінансування програм державної підтримки агросектору ставили 4 млрд грн). Про це повідомили у ГС «Всеукраїнська аграрна рада».

Як особливо підкреслюють у громадській спілці, вперше у державному бюджеті були передбачені видатки за напрямами:

  • допомога сільгоспвиробникам та сільськогосподарським кооперативам, які втратили свій урожай в результаті надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
  • сільськогосподарські кооперативи будуть включатись як реципієнти до всіх програм державної підтримки АПК.

Ці норми були прописані у окремому законі України «Про внесення змін до Закону України № 985-IX «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції». Вказаний закон вже було підписано президентом і він набув чинності.

ЧитайтеДо проєкту про земельну децентралізацію вже подано понад 1 тис поправок

Окрім того, передбачаються кошти на розвиток агрострахування – відповідно до закону «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою».

Разом з тим, продовжуватимуть діяти обмеження щодо суми виділених коштів на на програми підтримки тваринництва – не більше 50 млн грн одному суб’єкту з урахуванням пов’язаних осіб. Уряд встановив відповідні обмеження ще на початку 2020 року.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв головні поради щодо оптимальних агрономічних практик за посушливих умов вегетації від німецьких вчених.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також