Новини / Фінанси     22 травня 2023 12:34

BlackRock планує долучитися до інвестицій у відновлення України та аграрного сектору

Чарльз Хатамі, який керує консультаційною групою з фінансових ринків BlackRock, як голова Групи фінансових і стратегічних інвесторів (FSIG), наголосив, що "для BlackRock велика честь допомагати українському народу, консультуючи його Уряд щодо запуску Фонду розвитку України".

6 травня Уряд України оголосив про плани запуску національного фінансового інституту розвитку, Фонду розвитку України (ФРУ). Це важливий крок для України і реальний крок до створення національного інституту, який буде ключовим у відновленні України після війни, передає пресслужба Уряду.

ФРУ залучатиме та мобілізуватиме державний та приватний капітали для відбудови України за допомогою широкого спектра інноваційних та традиційних фінансових інструментів. Структура фонду включатиме багаторівневий підхід, що керуватиметься сильним управлінням і глобальними стандартами надійних методів управління фінансами та ризиками.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Діяльність ФРУ буде спрямована на ключові сектори української економіки, включаючи енергетику, інфраструктуру, сільське господарство, виробництво та ІТ. Фонд сприятиме зусиллям України з відбудови економіки відповідно до найкращих практик та стане ключовим партнером глобальної спільноти в переході до низьковуглецевої економіки.

Міністерство економіки України призначило консультаційну групу з фінансових ринків компанії BlackRock для надання консультативних послуг з підтримки проектування ФРУ на безоплатній основі. Це відображає продовження партнерства між BlackRock та урядом України після підписання Меморандуму про взаєморозуміння (“MoU”) в листопаді 2022 року.

Призначення BlackRock обговорювалося 5 травня 2023 року в Києві, на зустрічі між президентом України Володимиром Зеленським та делегацією BlackRock, яку очолював віце-голова Філіпп Хільдебранд.

Президент Володимир Зеленський зауважив, що з моменту набуття незалежності Україна не бачила дійсно великого та стратегічного приватного капіталу, який би відповідав масштабам та можливостям країни.

За його словами, Україна залучає найкращі фінансові та консалтингові організації світу, зокрема BlackRock, JPMorgan Chase, McKinsey та інші, щоб забезпечити прозорість та успіх проекту.

Запуск фонду є сильним сигналом, який посилить інвестиційний клімат. Це дозволить залучити капітал і розпочати активне відновлення економіки та будівництво нових бізнесів одразу після завершення активних бойових дій, – зазначив Зеленський.

Чарльз Хатамі, який керує консультаційною групою з фінансових ринків BlackRock, як голова Групи фінансових і стратегічних інвесторів (FSIG), наголосив, що “для BlackRock велика честь допомагати українському народу, консультуючи його Уряд щодо запуску Фонду розвитку України”.

Відбудова країни створить значні можливості для інвесторів брати участь у відбудові економіки. Інвестиційний виклик, який постане перед Україною в найближчі роки, буде величезним, і лише завдяки тісній співпраці державного та приватного капіталу ми зможемо направити необхідний обсяг фінансування.

Нагадаємо, допомогу українським аграріям, доступ фермерів та агробізнесу до фінансових програм, а також якнайшвидше відновлення галузі в цілому обговорив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський з директором Світового Банку у справах країн Східної Європи Джорданом Шварцом та директором з питань операційної діяльності СБ Геворгом Саргсяном.

Світовий банк у 2023 році надасть $50 млн для забезпечення українських елеваторів генераторами або котлами.

З 1 січня 2023 року почали діяти зміни до Податкового кодексу, які передбачають введення нового збору – мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) щодо земельної ділянки. Відповідні зміни були ухвалені законом № 1914 від 30 листопада 2021 року.

У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

У 2023 році в державному бюджеті не закладено коштів на підтримку аграрного сектору. Натомість держава пропонує аграріям гранти, кредити та компенсації.

В Україні триває релокація бізнесу із постраждалих від війни регіонів на більш безпечні території України з метою захисту промислових потужностей вітчизняних підприємств усіх форм власності.

Мінагропрод та Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) підготували програму підтримки пільгового кредитування для українських аграріїв на загальну суму понад $1 мільярд.

У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також