Новини / Рослинництво     09 лютого 2021 12:01

Через надмірні дощі у Бразилії світові ціни на сою б’ють рекорди

Надзвичайно повільне збирання сої у Бразилії спровокувало зростання цін на сою до семирічного максимуму, а якість врожаю залишається низькою

Ціни на сою зросли до семирічного максимуму через надзвичайно повільне збирання врожаю у Бразилії. Збиранню соєвих бобів заважають проливні дощі. Про це пише на своїй сторінці Facebook Алекс Ліссітса, президент асоціації «Український клуб агарного бізнесу».

Як розповідає експерт, на кінець січня аграрії цієї латиноамериканській країни змогли зібрати лише 1,9% від запланованих площ, тоді як минулого року на ці дати було зібрано 8,9%. Це уповільнило темпи завантаження суден, які стоять у черзі в основних портах. Подібного у Бразилії не було протягом останніх 10 років

Друга причина перегріву ринку наразі є і високий попит з боку Китаю, який здійснює імпорт олійних і фуражного зерна швидкими темпами для поповнення запасів. Як наслідок – ціни на соєві боби зросли до $517-518 за 1 тонну. При цьому погода також впливає і на якість зерна, а надмірна вологість збільшує ризик виникнення захворювань рослин.

ЧитайтеУ 2020 році середня рентабельність агровиробництва склала 17,4%

Аналітики національної асоціації експортерів зернових Бразилії прогнозують, що експорт сої з країни у лютому складе до 8,5 млн тонн, але в реальності у січні цього року Бразилія змогла експортувати лише 53,6 тис тонн культури. А загалом, за прогнозом, у цьому сезоні валовий збір сої складе 131,7 млн тонн, проте, все буде залежати від погоди – не виключено, що обсяг буде значно менший.

«Вочевидь, українським агровиробникам варте замислитись над збільшення посівних площ під соєю навесні 2021 року – ціни будуть високим протягом всього сезону, а корективи у плани сівозміни внести ще на запізно», – робить висновок Алекс Ліссітса.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що підприємства АПК за програмою «5-7-9%» залучили 10,9 млрд грн кредитів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також