Новини / Кейси     25 лютого 2020 10:10

Біопаливо з рослинних відходів: кейс підприємця з Одещини

Михайло Цонков три роки виробляє агропелети з відходів рослин, які вирощують у його сільгоспкооперативі. Вони дають трохи менше тепла, ніж деревні, але набагато дешевші та безпечніші для довкілля.

Про досвід підприємця з села Котловина, що на Одещині, розповідає Главком.

У Котловині є кооператив «Гагауз Єрі» – одним з найбільших постачальників насіння овочів та зелені в Україні. Відходи виробництва насіння переробляють у паливні гранули – пелети. Налагодив виробництво пелет голова кооперативу Михайло Цонков. Минулого року міні-підприємство виробляло 2,5-3 т пелет на день, тобто за опалювальний сезон – 70 т біопалива.

Як розповів підприємець, раніше в кооперативі рослинні відходи у кращому випадку віддавали на корм вівцям, у гіршому – спалювали. Він три роки шукав їм інше застосування.

«Їздив по Україні, шукав відповідь на своє питання і за кордоном – у Білорусі та Китаї. І ось, нарешті, знайшов підходящий гранулятор у Жмеринці. Вартість його оптимальна (130 тис. грн), і до того ж, до нього можна легко придбати запчастини», – каже Михайло Цонков.

Він каже, що вдосконалив гранулятор: приставив до нього похилий транспортер, щоб пелети встигали охолоджуватися, перш ніж потрапити в тару.

Читайте: Американська авіакомпанія хоче робити біопаливо з лісової підстилки

Підприємець продає пелети  по 1500 грн за тонну. Значну кількість продукції купують місцеві мешканці.

На опалення власного великого будинку в 200 кв м підприємець витрачає 700 кг пелет, а попіл  використовує в якості добрива.

Як повідомляв раніше Landlord, біогазовий комплекс на Черкащині виробляє 7,5 МВт енергії з цукрових відходів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також