Новини    23 березня 2023 21:08

БЕБ викрило титановий завод російського олігарха в ухиленні від сплати податку у 40 млн

Проти бенефіціарного власника товариства - громадянина рф, введені санкції РНБО

Детективи Бюро економічної безпеки України викрили службових осіб ТОВ “ВСМПО Титан України”, в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. Бенефіціарним власником товариства є громадянин російської федерації, наближений до кремля Михайло Шелков, проти якого введені санкції РНБО.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Службові особи товариства безпідставно сформували витрати на суму понад 155 млн грн по взаємовідносинах з іншими суб’єктами господарської діяльності. Так, до бюджету не було сплачено податок на прибуток та податок на додану вартість у сумі майже 40 млн грн.

Окрім того, у період 2019-2022 років, директор ТОВ, намагався приховати активи підприємства, які перебували на балансі товариства.

За договором купівлі-продажу, обладнання та виробничі потужності заводу для виготовлення титанових труб були продані іншій юридичній особі. Надалі ці ж спеціальні станки, печі, комп’ютерну техніку, електрообладнання та інше майно, директор отримав в оренду та використовував у виробничій діяльності “ВСМПО ТИТАН Україна”.

Співробітники БЕБ, на підставі ухвали слідчого судді, наклали арешт на майно та обладнання.

Нагадаємо, Бюро економічної безпеки викрило постачальників продуктів для державних структур, які ухилились від сплати податків на загальну суму майже 400 мільйонів гривень.

Раніше співробітники Бюро економічної безпеки України спільно з СБУ провели 30 обшуків у адмінприміщеннях Державної митної служби України, Одеської митниці та митних постах “Чорноморськ-порт”, “Південний порт”, “Одеса-порт” ДМС та за місцем проживання службових осіб Держмитслужби. Обшуки проводилися у межах розслідування масштабної схеми з ухилення від сплати податку в особливо великих розмірах при експорті зерна. Детективи БЕБ встановили причетність до схемного експорту понад 370 приватних суб’єктів господарювання та працівників Держмитслужби.

Встановлено, що підприємці скуповували зернові у приватних фермерів, сільгосппідприємств та великих агрохолдингів. Щоб “заплутати” торговельні ланцюги і уникнути сплати обов’язкових платежів до бюджету, комерсанти передавали продукцію з однієї “фірми-прокладки” до іншої. І тільки після цього збували зерно експортерам для продажу за кордон.. Зокрема підприємці, у період серпня-вересня 2022 року, вивезли понад 1 млн тонн зернових сумнівного походження через потужності зернових терміналів в Чорноморському, Південному та Одеському портах.

Загальні орієнтовні збитки за 2022 рік, за умови недекларування доходу від згаданих експортних операцій у вигляді несплати податків, аналітики БЕБ оцінюють в 5,2 млрд грн.

Детективи Бюро економічної безпеки України також викрили службових осіб товариства в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах та забезпечили відшкодування завданих державі збитків на понад 9 млн грн. Особи протягом певного періоду, здійснювали фінансово-господарські операції з реалізації зернової продукції (пшениці, ячменю, кукурудзи) на адресу іншого суб’єкта господарської діяльності з ознаками “фіктивності”. Постачальник не здійснював реєстрацію податкових накладних на реалізацію зернових та не відображав відомості про прибуток підприємства.

Співробітники Бюро економічної безпеки виявили та заарештували 17 800 вагонів, що належать росії та білорусі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...