Новини / Технології     05 лютого 2019 14:24

Автоматизація в теплиці – 25-річний досвід вирощування салату

Бельгійська компанія Hortiplan уже чверть століття виготовляє повністю автоматизовані гідропонні системи для листової зелені та овочів і бере активну участь у вирощуванні тепличних культур. Технічні рішення Hortiplan забезпечують високу ефективність виробництва.

Про це повідомляє HortiDaily.

Хоча сьогодні набирають обертів багатошарові системи землеробства, компанія Hortiplan застосовує одношаровий обробіток і вважає його найефективнішим рішенням.

«Найбільший оборот може бути створений за допомогою звичайного, одношарового обробітку – просто тому, що це найбільш життєздатне рішення в економічному відношенні в більшості місць», – говорить генеральний директор став Jeroen Smit.

ЧитайтеКлонування генів пшениці: британці випробовують новий спосіб підвищення стійкості культур

25 років вирощування салату
Першу установку компанія Hortiplan виготовила у 1994 р, і вона й зараз продовжує діяти з мінімальними експлуатаційними витратами. Незважаючи на те, що основний принцип залишається незмінним, система з того часу була оновлена.

Компанія бачить свою місію в тому, щоб рости разом з фермерами, оптимізуючи їх прибуток. Для досягнення цієї мети необхідно інвестувати в інновації в сільському господарстві та садівництві.

Належна автоматизація забезпечує більший контроль
Hortiplan є одним зі світових лідерів у галузі автоматизованих рішень для вирощування овочів. Системи зеленого виробництва Hortiplan – повністю автоматизовані.

На сьогодні робоча сила є серйозною проблемою для виробників. Навіть якщо не брати до уваги витрати на оплату праці, зростають непрямі затрати – на навчання та освіту працівників. Тому багато виробників у США та  Європі автоматизують процеси, використовуючи робототехнічні системи.

Безпечність харчових продуктів
Автоматизація – не єдина причина, чому системи вирощування салатів на гідропоніці задовольняють зростаючий попит. Простежуваність виробництва, безпечність харчових продуктів та вирощування без ґрунту є важливими темами сьогодні. Це пов’язано з початком нових спалахів E.coli минулого року. Завдяки великим мережам роздрібної торгівлі та продовольства, компанії, які вибирають захищений спосіб вирощування овочів, процвітають.

Landlord раніше повідомляв про те,  що в Ізраїлі створено гідропонні системи для невеликих господарств.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також