Новини    02 травня 2018 14:25

В Ізраїлі створено гідропонні системи для невеликих господарств


Ізраїльська фірма Teshuva Agricultural Projects (TAP) створила невелику у 500 м2 гідропонну установку для дрібних господарств під назвою TAPKIT. Повідомляє «АПК-Інформ». Цей модуль забезпечує виробництво 6-12 тонн свіжих зелених овочів на рік.

За словами керівника цієї фірми Авнера Шохет, основна ідея полягала в тому, щоб надати можливість дрібним виробникам вирощувати продукцію для постачання на місцеві ринки та ресторанів неподалік.

«Ця теплиця забезпечує виробника всім необхідним. При розмірі інвестицій всього 50 тис. євро виробник отримує повністю обладнану теплицю, включаючи відділення для розсади і приміщення для підготовки продукції на продаж. Цей модуль обслуговують лише дві особи. Цільова аудиторія – готелі, освітні установи, фермерські магазини, лікарні і навіть пенсіонери», – йдеться у повідомленні.

Згідно матеріалу, у цих теплицях передбачено вирощування рослин методом тонкого поживного шару (NFT) з використанням рециркуляциї розчину. Це дозволяє раціонально використовувати воду та добрива, забезпечуючи при цьому рівномірне зростання рослин. Таке вирощування має низку переваг: забезпечує високий надійний урожай, значно знижує виробничі витрати, підвищує ефективність виробництва, продовжує термін служби теплиці та підвищує рентабельність виробництва.

«Теплиця TAPKIT створена таким чином, що може бути налаштована під місцеві умови і потреби господарства. Її конструкції виробляються в Ізраїлі і забезпечені системою спостереження і контролю для оптимізації температури в зоні коріння. Ця система створена і запатентована фірмою Roots Sustainable Agricultural Technologies. За словами керівника цієї фірми, забезпечення постійної температури живильного розчину допоможе виробникам підвищити врожайність і якість, а також знизити витрати», – зазначили в «АПК-Інформ».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...