Новини / Трейдинг     27 квітня 2021 12:30

Аргентина у 2021/2022 МР експортує рекордний обсяг зернових

Згідно з прогнозом USDA, вал зерна в Аргентині у майбутньому сезоні сягне рекордних позначок. Українських виробників на глобальному ринку чекає жорстка конкуренція

Позитивний ефект від збільшення українського виробництва зерна у 2021/2022 маркетинговому році, скоріш за все, буде нівельований через високу пропозицію зернових на глобальному ринку. Нещодавно ЄС вже виступив з прогнозом про збільшення валового збору зерна, підвищення також врожайності очікує Велика Британія та США. Тепер до позитивних прогнозів приєднуються і країни Латинскої Аменики.

Згідно зі звітом глобальної сільськогосподарської інформаційної мережі (Global Agricultural Information Network, GAIN) американського мінсільгоспу, виробництво зерна в Аргентині сягне рекордних або майже рекордних максимумів по чотирьох культурах: пшениці, ячменю, кукурудзі та сорго. Про це повідомляє Grain Trade.

Так, виробництво пшениці у 2021/2022 маркетинговому році очікується на рівні 20,5 млн тонн, що є рекордним показником. Оскільки споживання залишиться на звичайному рівні (6,4 млн тонн), країна запропонує до експорту 13,9 млн тонн пшениці та продуктів її переробки (борошно). Як і у випадку з пшеницею, виробництво ячменю в Аргентині збільшиться до 4,8 млн тонн, що є найбільшим обсягом з 2018/2019 маркетингового року. USDA пояснило збільшення виробництва збільшенням посівних площ під культурою. Тож і експорт ячменю буде більше, ніж за останні сезони і складе 3,2 млн тонн.

ЧитайтеВаловий збір зерна у 2021 році прогнозується на рівні 70,7 млн т

Аргентинське виробництво кукурудзи у 2021/2022 МР за прогнозом підскочить у порівнянні з поточним сезоном одразу на 3 млн тонн і складе близько 50 млн тонн. Ґрунтуючись на цьому прогнозі, USDA оцінив майбутній експорт зерна кукурудзи у 35 млн тонн. Щоправда, у цьому сезоні він прогнозується у 34 млн тонн. Помірне зростання пояснюється збільшенням внутрішнього споживання на 3,5% (до 14,5 млн тонн).

І, нарешті, врожай сорго в Аргентині буде найвищим за останні 10 років – 4,5 млн тонн.  Оскільки внутрішній попит залишиться стабільним, країна зможе поставити глобальним покупцям близько 1,6 млн тонн сорго.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Kernel у I кварталі 2021 року скоротила переробку олійних на 4%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також